Jak radzić sobie z noworodkiem?

Słynny amerykański pediatra, Michel Cohen, podpowiada!

pielęgnacja noworodka

Doktor Michel Cohen jest jednym z najbardziej popularnych, a zarazem najmodniejszych amerykańskich pediatrów. Jego nowojorska klinika od lat oblegana jest przez rodziców i dzieci. Cieszy się on ogromnym uznaniem zarówno wśród gwiazd, jak i celebrytów. Jest autorem podręczników dla rodziców m.in. bestsellerowego podręcznika "Dziecko od A do Z".

Cohen znany jest ze swojego podejścia do dziecka i radzi rodzicom, by jak najmniej się przejmowali. Okres noworodkowy jest niezwykle trudny i wiele poradników mówi, co rodzice muszą. Cohen w swoich publikacjach często zwraca uwagę na to, czego rodzice robić wcale nie musza, a często robią:

1. Odbijanie po karmieniu

Wielu rodziców poświęca dużo czasu po każdym karmieniu na noszenie, poklepywanie i odbijanie niemowlęcia. Zdaniem Cohena niemowlak może być bardziej zdenerwowany w sytuacji, gdy ktoś dotyka i ugniata jego brzuszek, w efekcie maluch może płakać i połykać jeszcze więcej powietrza. Zdanie pediatry gazy nagromadzone w brzuszku i tak znajda ujście, więc nie trzeba odbijać malca po jedzeniu.

2. Izolowanie noworodka

Wielu rodziców wstrzymuje się przed pierwszym spacerem, tymczasem noworodek ma znacznie lepszy układ odpornościowy, niż rodzicom mogłoby się wydawać. Zdaniem Cohena jeśli masz ochotę, wyjdź z dzieckiem i nie bój się chorób.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz