Jak stworzyć otoczenie przyjazne dla maluszka?

To jest prostsze niż mogłoby się wydawać. Poznaj cenne wskazówki!

noworodek

Kiedy rodzice szykują się na przyjęcie nowego członka rodziny myślą przede wszystkim o przestrzeni w kontekście kącika dla malucha. Myślą o bezpieczeństwie, o tym by było wygodnie i praktycznie. Jednak otoczenie to nie tylko przedmioty. Jak stworzyć przyjazne otoczenie dla maluszka? Podpowiadamy!

1. Otaczaj dziecko miłością

Nic nie wpływa tak na rozwój dziecka, jak fakt, że malec jest kochany. Miłość powinna być okazywana bezwarunkowa i wyraźnie okazywana zarówno podczas ataków kolki czy podczas pierwszych buntów ale także, gdy maluch jest grzeczny jak aniołek. Bliski związek z rodzicami jest gwarancją prawidłowego rozwoju.

2. Nawiązuj z dzieckiem kontakt psychiczny

Pamiętaj, że choć maluch jeszcze długo nie będzie mówił, to słucha i bardzo tego potrzebuje. Mów, śpiewaj podczas kąpieli, spacerów, zakupów czy jazdy samochodem. Rozmowa z maluchem to nie tylko wspaniała okazja do nauki, ale i do budowania więzi, taka forma pobudzania rozwoju dziecka bardzo korzystnie wpływa na harmonijny rozwój małego człowieka. Pamiętaj, że twoim zadaniem jest nie tylko uczenie malucha, ale i współuczestniczenie w jego rozwoju. Nawet najbardziej edukacyjne zabawki nie pomogą, jeśli maluch będzie pozostawiony sam sobie.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz