W 3 dni bez pieluchy? Oto szybka i skuteczna metoda

Nauka korzystania z nocnika to nie lada wyzwanie.

Jak szybko nauczyć dziecko korzystania z nocnika?

Gdy przychodzi ten moment, gdy postanawiasz pieluszce powiedzieć stanowcze "Nie", pojawia się pytanie, jak to zrobić? Najlepiej szybko i bezboleśnie, ale czy tak się da? Lora Jensan, autorka 3-dniowej metody nauki korzystania z nocnika, twierdzi, że tak! Lora jest mamą 6 biologicznych i 6 adoptowanych dzieci, a z jej metody skorzystało już niemalże 30 tysięcy dzieci, a każda z tych prób zakończyła się sukcesem.

Jak twierdzi autorka, można nauczyć dziecko korzystania z nocnika w zaledwie trzy dni, ale zabierając się za tę metodę, musisz wiedzieć, że trzy dni muszą być w pełni poświęcone właśnie odpieluchowaniu. Poświeć weekend i zaplanuj go, tak byś nigdzie nie musiała się śpieszyć. W tym czasie potrzebujesz pełnej kontroli nad dzieckiem. Wcześniej zrób zakupy, posprzątaj mieszkanie, nie umawiaj się z nikim i nikogo nie zapraszaj. Każda minuta tych trzech dni musi być poświęcona twojemu maluchowi. Warto w tym czasie załatwić, o ile to możliwe, weekend u babci lub cioci dla rodzeństwa.

 

Komentarze (5)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

matka
2017-04-20 12:32:50

Każde dziecko ma swój własny rytm załatwiania i na siłę nic nie zrobisz. Nie ma możliwości aby na trzy dni wyłączyć się z otoczenia- tak się po prostu nie da. Jestem mama dwójki dzieci i coś wiem o tym. Starsza robi już na wc a młodsza ma dopiero 1,5 roku. Widzę że sama zaczyna siadać na nocnik i zdaży się że kupkę zrobi albo siusiu. Najlepiej zacząć naukę latem kiedy nie potrzeba tylu ubrań i dziecko może biegać w samej koszulce po mieszkaniu. NIC NA SIŁĘ!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2017-04-19 09:25:47

Moja córka ma zaraz 2 latka i mimo iż usiądzie na nocnik gdy jej ściągnę pampersa-spodnie to i tak po 5 sek.krzyczy, że Sisi nie ! I nie udaje jej się wytłumaczyć, że trzeba dłużej siedzieć by zrobić siusiu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2017-01-20 07:09:17

A co jeśli maluch wogole niechce siadać?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Mama
2017-01-19 16:39:54

Wiek

Jaki wiek dziecka jest najlepszy na odzwyczajanie od pieluchy? Mój synek ma prawie 1,5 roku i mi osobiście wydaje się, że jest jeszcze za wcześniej, ale sama nie wiem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2017-01-20 07:11:01

Tak naprawdę odpowiedniego wieku nie ma jazdę dziecko zaczyna w innym wieku do 3 roku życia powinno już pieluszek nie nosić x tego co czytalam :) ale twój maluch ma jeszcxe czas choć możesz pomału próbować mój ma 2 i pół i niech usiąść za cholerę

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz