Jak tata może pomóc w karmieniu piersią?

Okazuje się, że jest na to wiele sposobów. Podsuńcie je swoim partnerom.

family

Tatusiowie są niesamowici, prawda? Noszą nasze maluchy na rękach, wygłupiają się z nimi jak szaleni, potrafią unieść dziecko o wiele wyżej niż my, mamy byśmy mogły, a nawet chcą nam pomóc w karmieniu. Mówi się, że gdy dziecko jest karmione butelką, to tata ma łatwiej, bo też może przejąć częściowo obowiązek karmienia, a przy karmieniu piersią nie jest już tak łatwo.

Nowe badania przeprowadzone przez Swansea University w Wielkiej Brytanii pokazują, że partnerzy kobiet karmiących często czują się bezradni, a chcą wiedzieć, jak mogą je wspierać i im pomagać w karmieniu piersią. Dr Amy Brown, jedna z autorek badania, powiedziała: "Wiemy, że kobiety, które czują, że ich partner wpiera je i zachęca do karmienia piersią są bardziej skłonne do kontynuowania karmienia naturalnego dłużej. Problemem natomiast pozostaje brak wiedzy wśród ojców na temat najlepszych sposobów wspierania karmiących matek.

Prawdziwi tatusiowie mogą pomóc mamom w tym odpowiedzialnym zadaniu co najmniej na 10 sposobów - od najprostszych po wymagające sporego zaangażowania. Przeczytajcie je i podsuńcie swoim mężczyznom.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz