Biały szum

Co to takiego i dlaczego mamy tak chętnie korzystają z takiego "wsparcia"?

Jak usypiać niemowl

Rodzice starają się stworzyć idealne warunki dla maluszka. Wygodne łóżeczko, jasne kolory i… cisza. Tymczasem dziecko w łonie mamy cały czas jest otoczone dźwiękami, zarówno z otaczającego świata, jak i z organizmu mamy. Świat po porodzie jest znacznie cichszy, niż to do czego się przyzwyczaił przez kilka miesięcy. Biały szum to nic innego jak jednostajne dźwięki, które pomagają maluchowi poczuć sie spokojnie i bezpiecznie.
Na pewno słyszałaś o usypianiu dziecka za pomocą suszarki do włosów lub pralki. Odpowiednie dźwięki znajdziesz też w internecie, a także są specjalne zabawki dla dzieci odtwarzające biały szum.

W 1990 roku przez zespół Instytutu Położnictwa i Ginekologii przy Queen Charlotte’s Hospital w Londynie wykazały, że nie tylko o szybkie usypianie chodzi. W badaniu wzięło udział 40 noworodków. Maluszki były nakarmione i maluszki miały iść spać. Obserwowano zachowanie, tętno oraz czas zasypiania dzieci. Dzieci podzielono na dwie grupy: eksperymentalną – 20 noworodków zasypiających przy dźwięku białego szumu, kontrolną – 20 noworodków zasypiających w ciszy.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz