Jak zacząć karmić dziecko butelką? Skuteczne porady

Poznaj 9 porad, które ułatwią Ci karmienie butelką.

karmienie butelką

Nie od dziś wiadomo, że karmienie piersią jest przede wszystkim zdrowe, ale również szybkie i wygodne. Niestety, nie każdej mamie jest dane karmić swoją pociechę metodą naturalną, a dziecku trzeba przecież dać jeść. Potrzeba jest matką wynalazków, dlatego też błyskawicznie odkryto alternatywę dla piersi – butelkę. Dziś na rynku możemy znaleźć ich setki: o rozmaitej wielkości, kształcie, dla dzieci w różnym wieku. Brzmi świetnie, ale co zrobić, gdy dziecko nie chce jeść z butelki? Poniżej przedstawiamy dziewięć porad, które ułatwią zarówno Wam, drogie Mamy, karmienie butelką, jak i Waszym maluchom jedzenie.

Przede wszystkim… dajcie sobie czas

Niemowlę, które jest karmione butelką od pierwszych dni życia, nie zna piersi, dlatego też nie ma problemu z jedzeniem z niej. Sprawa wygląda znacznie trudniej, gdy maleństwo było najpierw karmione piersią. W drugim przypadku ważną rolę odgrywa czas. Nie odstawiaj dziecka drastycznie od piersi, nawet jeśli nie masz pokarmu lub masz niewystarczającą ilość, pozwól mu co jakiś czas na ssanie. Odstawiaj dziecko małymi krokami, tak, aby mały człowiek nie doznał szoku.

Butelki dla niemowląt - znajdź idealną dla swojego dziecka

Jak już wspominaliśmy wcześniej, na rynku jest duży wybór butelek do karmienia, dlatego warto przyjrzeć się im bliżej i wybrać odpowiedni sprzęt dostosowany do potrzeb malca. Pod uwagę trzeba wziąć wiek dziecka, wielkość butelki oraz smoczek, który odgrywa tutaj kluczową rolę. Najlepiej, żeby przypominał kształtem kobiecą brodawkę – dziecku nauczonemu jedzenia z piersi łatwiej jest chwycić buzią coś, co ją choć odrobinę przypomina. Starszak będzie potrzebował większej dziurki w smoczku, natomiast dla noworodka sprawdzą się te z najmniejszym otworem, dzięki temu unikniemy w dużym stopniu problemów z krztuszeniem.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz