Jak zakończyć laktację?

Karmienie piersią jest piękne i najlepsze dla rozwoju dziecka. Jednak przychodzi tak czas, kiedy trzeba zakończyć mleczną drogę. Tylko jak to zrobić? Rozmawiamy na ten temat z Mamą, która ma to już za sobą.

a

Kamienie piersią „zaczyna się w głowie” i powinno kończyć się w głowie. Inaczej żadne sposoby nie pomogą. Jeśli mama chce zakończyć laktację jakby wbrew sobie, jej organizm nadal będzie produkował mleko i żadne cuda wianki na to nie pomogą. Jeśli mama nie jest przekonana do swojej decyzji, nie oszuka instynktu, piersi będą pełne mleka. Gdy kobieta jest przekonana, że nie chce karmić, produkcja mleka zakończy się szybciej. Trzeba przemyśleć tę decyzję w zgodzie ze sobą.

Pytamy Magdę, mamę 2-letniego Antka, jak to wyglądało u niej.

Kiedy postanowiłaś odstawić synka od piersi?

Magda: Antek miał skończone półtora roku, a jak musiałam wrócić na dobre do pracy. Wiązało się to także z dłuższymi, dwu, trzydniowymi wyjazdami służbowymi, więc nie było mowy o zabawie - trzeba było działać dość radykalnie.

Czyli jak?

Magda: Niektóre mamy świadomie decydują się na zakończenie laktacji w czasie wyjazdu: „pakuję cycki do walizki i znikam na kilka dni”. Ja własnie tak zrobiłam. Wyjechałam do koleżanki na cztery noce, mały został z tatą, z ukochaną nianią i z babcią. Wszystkie te osoby zapewniły mu miłość, bliskość i poczucie bezpieczeństwa, a jednocześnie nie miały pewnej cechy - mleka w piersiach (śmiech).

 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

ula
2015-05-28 00:14:44

re: Jak zakończyć laktację?

A rozstanie nie powoduje traumatycznego przeżycia ? Mama musi być, ale stanowczo odmawiać podania piersi :-).

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz