Jak zapewnić dziecku zdrowy, spokojny sen?

Mamy zrobią wszystko, żeby ich dziecko spało jak najlepiej! W tym celu poszukują jak najlepszych pieluszek, które nie przeciekają i są delikatne dla skóry malucha.

Pieluszka

Czułe pocałunki na dobranoc, wygodne łóżeczko, miękka piżamka i oczywiście świeża pieluszka to obowiązkowe pozycje w arsenale każdej mamy i każdego taty. Niestety, nocny sen jest często przerywany przez mokrą niekomfortową pieluszkę. Nikt tego nie lubi! Jak podkreśla psycholog dziecięcy, Marta Żysko-Pałuba – sen to podstawowa i główna czynność dla niemowląt, które śpią przez mniej więcej połowę doby. W czasie snu w organizmie małego dziecka zachodzi bardzo wiele ważnych procesów, co sprawia, że pora nocna bywa dla nich wyjątkowo intensywna. Kiedy Maluch opanuje spanie nocne, zdarza się, że śpi nieprzerwanie przez 12 godzin, nosząc jedną i tę samą pieluszkę. W czasie nocnych godzin maluch produkuje mocz, którego ilość odpowiada 2-3 butelkom mleka. Mokra pielucha może przeszkodzić w odpoczynku i zakłócić spokojny sen. Dlatego, w tym czasie niezwykle ważne staje się utrzymanie suchej skóry i komfortu dziecka, co wpływa pozytywne na jego sen i cały rozwój.

Fakty na temat snu niemowlęcia

  • W czasie snu, mózg maluszka porządkuje zdobyte w czasie aktywności doświadczenia, wspierając tym samym rozwój umysłowy.
  • Podczas snu tworzone są liczne, nowe połączenia nerwowe stanowiące podstawę prawidłowego funkcjonowania fizycznego i emocjonalnego.
  • W trakcie snu wytwarzany jest hormon wzrostu a układ odpornościowy ma czas na zwiększenie swojej skuteczności w walce z chorobami i wirusami.
  • Zdrowy, spokojny sen poprawia zdolność uczenia się, pozytywnie wpływając na pamięć i umiejętność koncentracji uwagi.

Naukowcy są zgodni, że sen z wielu względów pozytywnie wpływa na zdrowie dziecka. Wykazano, że zdrowy sen u dzieci korzystnie wpływa na rozwój fizyczny i poznawczy, ogólne samopoczucie i towarzyskość.

Jak zapewnić dziecku zdrowy sen? 

Przede wszystkim sucha pieluszka!

Pora nocna bywa dla maluchów bardzo intensywna, dlatego pieluszka zakładana na noc musi wchłaniać jeszcze mocniej. Fakty są takie: Niemowlęta mają zmieniane pieluszki średnio co 4 godziny w ciągu dnia, ale w nocy spędzają nawet do 12 godzin w tej samej pieluszce. W ciągu dnia niemowlę wydala przeciętnie 150 ml moczu na pieluszkę. W nocy siusia średnio 3-4 razy na pieluszkę, dlatego przeciętna ilość moczu wydalonego w porze nocnej na pieluszkę wzrasta do 240 ml.

Nawet podczas snu skóra dziecka jest wrażliwa na dotyk, ból i temperaturę, a naukowcy twierdzą, że zmiany środowiskowe, takie jak wilgoć, mogą zakłócać sen. Dlatego każda mama powinna wiedzieć, że gdy wybiera pieluszkę dla malucha, to jej wybór nie może paść na produkt byle jaki.

SuperMamy polecają pieluszki Pampers!

Nowe pieluszki Pampers Active Baby-Dry mają 3 rewolucyjne kanaliki chłonne, które zapewniają nawet do 12 godzin suchości w nocy – Nowe pieluszki Active Baby-Dry z 3 kanalikami chłonnymi pomagają równomiernie rozprowadzić wilgoć na całej powierzchni pieluszki, wchłaniając ją skuteczniej by utrzymać suchość nawet do 12 godzin – podkreśla Mariola Mirek ekspert marki Pampers – Gdy płyn rozprowadzany jest w pieluszce, zachowuje ona elastyczność i strukturę w miarę jej napełniania, co ogranicza jej objętość i zwiększa wygodę dziecka, zapewniając mu uczucie suchości po przebudzeniu takie, jak wieczorem – dodaje Mariola Mirek. 

Sprawdziłyśmy to! Rano pieluszka nie sprawia wrażenia przepełnionej, a wkład chłonny nie zbryla się, ani nie przesuwa.

Firma Procter&Gamble, producent produktów marki Pampers, w swoim centrum badań i rozwoju w Schwalbach co tydzień gości około 1200 mam z dziećmi w wieku pieluszkowym, by razem z nimi pracować nad innowacjami. Udoskonalamy pieluszkę aż do momentu, gdy całkowicie zaspokaja ona ich oczekiwania i dopiero wtedy wchodzi do  produkcji – tłumaczy Mariola Mirek, Procter & Gamble Polska.

Pieluszki Pampers wykonane są z materiałów bezpiecznych dla zdrowia dziecka i łagodnych dla jego delikatnej skóry. Ciekawe czy wiecie, kochane Mamy, że nowe pieluszki Pampers Active Baby-Dry wytwarzane są w warszawskiej fabryce Pampers, która od ponad 20 lat z sukcesem wdraża kolejne innowacje marki. W polskim zakładzie produkowane są pieluszki Pampers, z których każdego dnia korzysta 3 miliony dzieci od Kapsztadu po Władywostok.

Na pewno większość z nas miała do czynienia z pieluszkami Pampers. Założymy się, że są wśród Was także Mamy, które same, jako maluchy, nosiły pierwsze Pampersy dostępne na Polskim rynku. Dlatego też gorąco zachęcamy Was, abyście wypróbowały najnowsze Pampers Active Baby-Dry na swoich dzieciach i przekonały się, jak z opakowania na opakowanie, Pampers to coraz doskonalszy produkt. Przekonajcie się, że jest to najbardziej sucha pieluszka zakładana na noc, jaką kiedykolwiek wypróbowałyście.

als, na podstawie: Materiały prasowe Pampers

 

 

 

 

 

 

 
Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz