Rodzice narażają swoje dzieci na niebezpieczeństwo podczas snu!

Najnowsze badania pokazują, że mamy problemy z tworzeniem bezpiecznego otoczenia do spania.

sen dziecka

Sen malucha to nie lada wyzwanie dla rodziców. Każdy z nas szuka najlepszej i najbardziej skutecznej metody na usypianie dziecka. Szukamy też sposobów na spokojne i przespane noce. Jednak czy jesteśmy świadomi zagrożeń, na jakie są narażone dzieci? Okazuje się, że błędy, które popełniamy, są elementarne!

Badacze z Amerykańskiej Akademii Pediatrycznej zbadali 167 niemowląt. Dzieci podzielono na 3 grupy wiekowe: 1 miesiąc, 3 miesiące, 6 miesięcy. Maluszki były nagrywane podczas snu w ich własnych domach. To pierwsze badanie, w którym wykorzystano nagrania, dzięki temu wyniki są bardziej rzetelne. Jak się okazuje rodzice często, zupełnie nieświadomie, narażają dzieci na niebezpieczeństwo.

Większość rodziców ma zbyt małą wiedzę na temat zagrożeń związanych z miejscem snu dziecka, a także pozycją, w jakiej dziecko powinno spać.

Komentarze (4)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Agata
2017-02-10 06:44:04

Moje dziecko od urodzenia układałam na boku. Tak samo jak inne mamy wiem że dziecko może ulać w nocy. Jak wiadomo pozycja na boku jest pozycją bezpieczną. Zaraz syn kończy 4 msc i nie uśnie póki nie przekręci się na boczek

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Magda
2017-02-08 13:48:21

Nie. Moje od urodzenia spało na brzuchu. Oczywiście bez poduszki i pierdół w łóżeczku. W szpitalu jak położyłam go na brzuchu to aż oddziałowa przyszła bo nie mogła uwierzyć. Jak maluch leży na plecach i mu się uleje to chyba bardziej niebezpieczne niż jak leży na brzuchu i pójdzie na pościel? Nie wiem może wyjdę na wariatke ale jestem z siebie zadowolona ze spal na brzuchu. Dwa i pół miesiąca jak spal cała noc. Wszyscy mówią że przy dzieciach nie da się spać. A m ... oje? 21-8 rano. Weźcie się w garść i nie czytajcie wszystkich głupot. Instynkt jest najważniejszy!! Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Jessica
2017-02-09 22:58:47

mam dwie córki i obie od urodzenia spią na brzuchu. jestem takiego samego zdania, ze dziecku moze sie ulać i sie udusi na plecach (kiedys corka lezala dobie na plecach i sie jej ulalo i zaczela sie dusic, dobrze ze bylam obok). nie zasnelabym z mysla, ze spi na plechach, a tak spie spokojnie ;) a co do spania ja boku - Nasza Pani Doktor od Bioderek powiedziala, ze takie maluszki nie powinny spac na boku, bo slabiej sie rozwijaja bioderka.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz