Jaka jest pojemność Twoich piersi?

Dlaczego moje dziecko co chwilę domaga się karmienia? Czy mam za mało pokarmu? Dlaczego córka mojej siostry, która też karmi piersią, przesypia noce, a moje dziecko budzi się co 2 godziny? Mam duże piersi, a tak mało mleka, jak to możliwe? Pojemność piersi – to odpowiedź na te wszystkie pytania.

karmienie piersią

Jednostka produkcyjno-ssąca

Tak właśnie można określić mamę i niemowlę i każda para mama-dziecko jest wyjątkowa. Dlaczego? Ponieważ bardzo różne są potrzeby żywieniowe maluszków. Stąd właśnie częstotliwość nocnych karmień. U jednej pary może to wyglądać tak, że dziecko budzi się co godzinę, dwie, trzy a u innych niemowlę potrafi przespać  5-7 godzin bez piersi. Jest czego zazdrościć, prawda? Jednak ta nocna „sielanka” nie trwa przez cały okres niemowlęcy. Spokojny sen i brak potrzeby posiłku zostają zaburzone w okresie na przykład ząbkowania, choroby lub skoku rozwojowego. Natomiast dzieci, które upominają się często o pierś w dzień i w nocy, również są wrażliwe na te zmiany i budzą się nawet co godzinę. Częste ssanie piersi może być związane również z małą pojemnością piersi.

Zasada laktacyjna Hartmanna

Profesor Hartmann z Australii udowodnił, synteza mleka pomiędzy karmieniami jest różna w zależności od wypełnienia piersi. Czyli produkcja spada, gdy piersi są pełne i przyśpiesza, gdy piersi są opróżnione.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz