Jaka woda dla BOBASA?

Czym poić niemowlę? Przyglądamy się markom rekomendowanym przez Instytut Matki i Dziecka.

woda

Mamo, pić! Nasze organizmy w 60% składają się z wody, a naszych pociech nawet z 75 %. Maleństwo, które jest karmione wyłącznie piersią, doskonale gasi swoje pragnienie Twoim mlekiem. Dziecko pijące mleko modyfikowane, także rzadko na początku odczuwa potrzebę picia czegoś więcej, bo mieszanki przygotowujemy na wodzie właśnie. Ale jakiej? Czy to wszystko jedno? A herbatka koperkowa? A co dać do picia w upalny dzień maluszkowi, który ma już rozszerzoną dietę? Na pewno wodę! Jest najzdrowsza i najlepiej ugasi pragnienie.

Niewątpliwymi gigantami są półtoralitrowe wody marek Żywiec Zdrój i Mama i Ja  (cena ok. 2,30 zł). Obie wody są rekomendowane przez Instytut Matki i Dziecka jako te, które można podawać dzidziusiowi już od urodzenia i to bez przegotowania. Przegotowanie jest wymagane, kiedy przechowujesz wodę otwartą dłużej, niż dwa dni. Wody te podczas gotowania nie zostawiają na garnuszku żadnych osadów, co świadczy o ich bezpiecznym dla noworodka składzie.

Dokładnie czytaj etykiety. Znaczek IMiD lub PZH nie jest rekomendacją samą w sobie. Takową otrzymują także wody, które są rekomendowane dopiero od 1 roku życia.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz