Jaki rożek dla malucha?

Rożek niemowlęcy to stały element wyprawki malucha. Używany od lat, bezustannie udoskonalany, dziś jest produktem wprost idealnym. Rekomendują go nasze babcie i mamy, polecają lekarze i położne. Dlaczego rożek jest tak ważny? Jaką pełni funkcję? Czy da się go czymś zastąpić?

rożek

Rożek obfitości

Czy warto kupić rożek dla noworodka? Zdecydowanie warto. Dlaczego? Ponieważ rożek potrafi w pełni dostosować się do potrzeb nowonarodzonego dziecka, zapewniając niemowlęciu warunki zbliżone do tych, które zna z maminego brzucha (m.in. odpowiednią temperaturę czy charakterystyczną ciasnotę).

W efekcie noworodek otulony rożkiem szybciej odnajduje się w nowej dla siebie rzeczywistości, jest bardziej spokojny, rzadziej obserwuje się u niego występowanie tzw. odruchów moro. Rożki są także niezastąpione przy noszeniu i tuleniu maluszka w pierwszych tygodniach po porodzie (zanim świeżo upieczeni rodzice nabiorą pewności i wprawy), w czasie werandowania czy pierwszych spacerów z dzieckiem. Warto także wiedzieć, że - wbrew obiegowej opinii- przydatność rożków nie kończy się po dwóch miesiącach. Jego funkcjonalność sprawia, że może być z powodzeniem wykorzystywany przez kolejne tygodnie m.in. jako kołderka czy mata do zabawy z pociechą.

Co możemy Wam polecić?

 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz