Jaki termometr wybrać dla maluszka?

Sprawdzamy, jakie termometry najbardziej nadają się do mierzenia temperatury dziecku.

Termometr dla dziecka

Każda mama wie, że prędzej czy później może zajść potrzeba skontrolowania temperatury ciała dziecka. A to ząbkowanie, a to katarek i kaszel, a kiedy indziej jeszcze dziwne rozpalenie nie wiadomo skąd. Podwyższona ciepłota ciała nie zawsze oznacza kłopoty, ale świadczy zazwyczaj o stanie zapalnym, więc trzeba ją zweryfikować, by wychwycić zawczasu kłopoty zdrowotne.Na rynku dostępne są różne termometry, które mniej lub bardziej nadają się do tego, by mierzyć nimi temperaturę niemowlęcia. Uważamy, że od razu należy skreślić z listy termometr rtęciowy. Takie termometry odchodzą już do lamusa, jako niebezpieczne, ze względu na zatrucie rtęcią. Wiele aptek wycofuje je ze sprzedaży.

Do wyboru pozostają nam elektroniczne: pod paszkę lub do pupy, termometr w smoczku, bezprzewodowy monitor temperatury, douszno-czołowy, bezdotykowy. Temperatura mierzona w takich miejscach jak: w jamie ustnej, w odbytnicy, pod pachą, zawsze będzie dokładna i odda faktyczny stan.

Termometry bezdotykowe, sensorowe, do mierzenia temperatury zewnątrz ciała też są wystarczająco dokładne, ale wiele mam ma wątpliwości, czy temperatura mierzona „w powietrzu” jest na pewno zmierzona dobrze. Pediatrzy polecają również termometry douszne, ponieważ, przy prawidłowym włożeniu do ucha, bardzo precyzyjnie, niemal bez ryzyka błędu, mierzą temperaturę wewnątrz błony bębenkowej. Niestety, nie nadają się zbytnio dla niemowląt poniżej 3 miesiąca życia, ponieważ tak małe dzieci mają za wąski przewód słuchowy.

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Agnieszka
2015-04-27 21:41:05

re: Jaki termometr wybrać dla maluszka?

Jeśli chodzi o termometry elektryczne to myślę że warto unikać najtańszych modeli. Często mają one za każdym razem inne wyniki pomiaru, na przykład te chińskie http://www.open-youweb.com/termometr-elektroniczny-2measure-050300-opinia/ to taka przestroga aby nie brać tych najtańszych modeli.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2013-05-05 12:53:19

re: Jaki termometr wybrać dla maluszka?

Najlepsze chyba do ucha, choc moje dzieci chetnie mierza pod pacha elektronicznym termometrem - zaba. Z niecierpliwoscia czekaja az zapiszczy :-)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz