Karmienie piersią - co jest normą?

Odpowiadamy na najczęstsze pytania i wątpliwości mam karmiących lub chcących karmić piersią.

karmienie piersią

Jak długo i jak często powinnam karmić swoje dziecko? Czy na pewno dobrze to robię? Dlaczego moje dziecko je częściej niż dzieci koleżanek? A może mam za mało mleka albo jest ono za chude i po prostu się nie najada? Czy to normalne, że ciągle budzi się w nocy na karmienie?  To tylko niektóre pytania i wątpliwości, z którymi spotykają się młode mamy w czasie karmienia piersią.

Dzięki najnowszym badaniom wiemy, że „norma” dotycząca tego tematu po prostu nie istnieje, całkowicie normalne są natomiast różnice między poszczególnymi maluszkami. Dr Jacqueline Kent, światowy ekspert  w dziedzinie laktacji dowiodła, że każdy maluch przychodzi na świat z własnym, indywidualnym wzorcem karmienia. To, jak często i jak długo je, czy budzi się w nocy na karmienie, czy woli najeść się do syta dopiero rano jest charakterystyczne właśnie dla niego i nie powinno budzić naszego niepokoju. Zamiast więc porównywać naszego szkraba do innych dzieci, warto spojrzeć na niego jak na prawdziwego indywidualistę i po prostu cieszyć się z tych wspólnie spędzonych chwil.

Dalej przedstawiamy też najważniejsze wnioski płynące z badania, które powinny rozwiać przynajmniej niektóre wątpliwości karmiących mam.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz