KARMIENIE PIERSIĄ - problemy świeżo upieczonej MAMY

Otrzymałyśmy list od jednej z Mam pełen rozterek i pytań, na które fachowo odpowiada położna.

karmienie piersią

Witam,

mam pytanie i prosiłabym bardzo o pomoc, bo nie wiem co robić.

Jestem mamą 2 miesięcznego synka i od jakiegoś tygodnia denerwuje synek się bardzo podczas jedzenia z piersi. Przystawiam małego i przez 3 - 4 minuty jest wszystko w porządku, słychać jak je i przełyka, ale potem odrywa się, zaczyna płakać i nerwowo łapie za pierś, ale nie chce jeść, po czym w ogóle nie chce kontynuować picia.

Myślałam ze może nałykał się powietrza, więc gdy się oderwie, odbijam synka, ale po odbiciu nadal nie chce jeść.

Potem myślałam, że może pokarm nie leci, ale gdy się odrywa, to aż tryska na boki. Potem myślałam, że może się najada po tak krótkim czasie, ale z piersi dużo nie ubywało, a synek był niespokojny i po godzinie był głodny. Wiec wczoraj stwierdziłam, że może za mało pokarmu mam i odciągnęłam pokarm tak, żeby pierś była całkowicie opróżniona i wyszło sporo, nakarmiłam go z butelki i zjadł wszystko bez nerwów, potem mu się odbiło i usnął spokojnie.

Cały dzień go tak karmiłam, w nocy stwierdziłam, że może zje z piersi, ale bardzo protestował, więc musiałam znów odciągnąć resztę i podać z butelki.

Moje pytanie brzmi, czy mogę całkowicie zrezygnować z karmienia piersią i odciągać pokarm i podawać mu z butelki? Nie wpłynie to na laktację? Skąd będę wiedziała, ile podawać pokarmu i kiedy zwiększyć ilość? I przede wszystkim, co ile czasu odciągać tak, żeby zrobić mały zapas w lodówce? Czy można łączyć mleko odciągnięte z jednej piersi z mlekiem odciągniętym podczas kolejnego odciągania?

Pomocy! Chcę karmić Aleksa jak do tej pory tylko moim mlekiem i tak do roku czasu.

Pozdrawiam

Iga

Przekierowałyśmy list od Igi do położnej, Ewy Aksanowskiej, z prośbą, aby pomogła w tej sprawie. Dalej przeczytacie jej odpowiedź, która przyda się każdej z Mam, które chcą dowiedzieć się czegoś wiecej o laktacji.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2014-12-19 11:10:18

re: KARMIENIE PIERSIĄ - problemy świeżo upieczonej MAMY

Droga Mamo, ja również z podobnych powodów ściągam pokarm i podaję butelką. Trochę tego żałuję, ale daję jakoś radę. Już się przyzwyczaiłam. Da się! Karmię już tak pół roku i mam nadzieję na dłużej. Może spróbuj powalczyć jeszcze o karmienie piersią. Skontaktuj się z doradcą laktacyjnym. Niech sprawdzą również wędzidełko. Jeśli zdecydujesz się na ściąganie, pamiętaj aby regularnie opróżniać piersi, najlepiej co 3 godziny po 15 minut każdą pierś ... , w nocy co 4. Nocne ściąganie jest bardzo ważne. Dodatkowo możesz się wspomóc herbatkami na laktację, femaltikerem, kozieradką - niektórym pomaga. :) Jest też fajna grupa na facebooku mam ściągających mleko, tam z pewnością dziewczyny Ci pomogą i udzielą wsparcia i dobrej rady. Powodzenia! :) Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz