Mama dzieli się niezwykłym sposobem karmienia dziecka [FOTO]

Okrutna choroba nie przeszkodziła jej w karmieniu i nawiązaniu więzi z dzieckiem.

System wspomagania karmienia piersią

Supply Line Breastfeedng Awarnees Project to fanpage na Facebooku, który prezentuje matki, które nie są wstanie karmić piersią w tradycyjny sposób. Wiele z nich boryka się z małą ilością pokarmu, inne mają problem z przystawieniem malucha do piersi, każda ma swoją historię. Bridget Burke-Purdy, mama czwórki dzieci, nie mogła karmić swojego trzeciego dziecka piersią, ponieważ leczyła się onkologiczne. Postanowiła wykorzystać Systemem Wspomagającym Karmienie (SNS – z ang. Supplemental Nursing System). SNS zazwyczaj jest używany na początku karmienia, w celu pobudzenia laktacji. Niektóre mamy stosują także tę metodę zamiast butelki, gdy dziecko zostaje pod opieką kogoś innego niż mama. W przypadku Bridget stała się to jedyna metoda karmienia maluszka.

Kobieta na krótko przed narodzinami Rowana usłyszała diagnozę - ziarnica złośliwa. Leczenie niestety wykluczało karmienie piersią. Dla Bridget to była podwójnie zła wiadomość. Karmienie piersią było dla niej bardzo ważnym elementem macierzyństwa.

- Rak odebrał mi możliwość kamienia piersią Rowana - wspomina Bridget. - Jednak karmienie palcem i kontakt "skóra do skóry" sprawiło, że nie wszytko było stracone. Dzięki bliskości i ssaniu palca, mój organizm uwalniał oksytocynę, która pomogła mi nawiązać więź. Zaraz po porodzie nie byłam w stanie się nim opiekować ze względu na stan mojego zdrowia.

Kilka dni po porodzie kobieta miała mieć chemioterapię. Ponieważ karmienie piersią jest bardzo wycieńczające dla organizmu, lekarze nawet nie pozwolili kobiecie przystawić noworodka po porodzie. Maluch urodził się o miesiąc za wcześniej i był bardzo ospały, niestety mimo dużego wsparcia mamki, maluch nie był wstanie się dobrze przyssać, butelka nie wchodziła w grę. Próbowali karmić maluszka z kubeczka, ale zbyt wiele mleka od dawcy się marnowało, SNS było ostatnią desperacką próbą.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz