Karmienie w tandemie (PIĘKNE ZDJĘCIA)

Stosunkowo dużo mam, zachodząc w ciążę kontynuuje karmienie starszego dziecka, pozostając przy karmieniu obojga po narodzinach młodszego, jednak niewiele z nich się do tego przyznaje. Dlaczego? Czy jest coś złego w tym, co robią?

karmienie

Wiele osób piersi kobiece częściej postrzega w kontekście seksualnym niż jako najzdrowszy i najbardziej naturalny sposób karmienia małego dziecka. Choć media, w tym poratale internetowe takie jak nasz, próbują niezmordowanie uświadamiać społeczeństwu, że matka karmiąca to nie sex-diva i nie jest niczym wstydliwym ani niegodnym obnażanie piersi do karmienia, to niewiele jednak zmienia się w postrzeganiu kobiet karmiących - piersią w ogóle, publicznie, długo, a już dwojga dzieci w różnych wieku - strach się przyznać!

Matkom karmiącym długo swoje dzieci zarzuca się chęć patologicznego przywiązania i uzależnienia pociech od siebie - ludzie myślą w taki chory sposób, bez względu na to, co autorytety mają do powiedzenia w tej kwestii. A przypominamy, że zarówno Światowa Organizacja Zdrowia, jak i inne ciała złożone z rozmaitych, wybitnych specjalistów - neonatologów, pediatrów, położnych i konsultantek laktacyjnych, zachęcają matki do tego, aby karmiły swoje dzieci piersią minimum 6 miesięcy, a idealnie, gdy karmienie naturalnie utrzymuje się co najmniej do 2. roku życia.

Oczywiście, zarówno długie karmienie, jak i utrzymanie karmienia w ciąży, powinno być podyktowane głosem serca matki, a nie jakimś przymusem czy presją. Jeśli czujesz się na siłach, pragniesz karmić w ten sposób - niewiele stoi na przeszkodzie! (O szczegółach i ewentualnych przeszkodach w karmieniu piersią w ciąży pisałyśmy TUTAJ).

Wbrew pozorom, stosunkowo dużo mam, zachodząc w ciążę, przy małej różnicy wieku kontynuuje karmienie starszego dziecka, pozostając przy karmieniu obojga po urodzeniu młodszego, jednak mało z nich w ogóle się do tego przyznaje. Nie ma się co dziwić. Wielu "życzliwym" nie podoba się widok ciężarnej z dzieckiem przy piersi lub matki karmiącej kilkulatka i niemowlę jednocześnie.

Cóż, nam się podoba i opowiadamy się z całą serdecznością po stronie tych mam! To piękny widok i pokazujemy Wam to na następnych stronach.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Aneta
2016-12-10 23:30:35

Gdy byłam w ciąży miałam w planach karmienie córci butelka (moim odciągniętym mlekiem). Nie mogłam sobie wyobrazić siebie z dzieckiem przy piersi. To takie obrzydliwe przecież. Moja córeczka ma juz ponad 8 miesięcy. Cały czas jest karmiona piersią i nie widzę powodu dla którego miałabym odstawiac ja od piersi. Niech je tak długo jak będzie chciała. W najbliższym czasie planuje zajść w ciąże i to dla mnie naturalne i oczywiste ze w tym czasie córeczka nadal będzie karm ... iona piersią ;) Pozdrawiam wszystkie mamy które długo karmią piersią ;) Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz