Kobieta karmi piersią 12 obcych dzieci. Instytucja mamki wraca do łask?

Własną córkę karmiła do 6. roku życia.

mamka

Lee Moffitt ma 26 lat i uważa, że karmienie piersią jest najbardziej naturalną formą pielęgnacji dziecka. Sama była karmiona do 5. urodzin i postanowiła, że jej dziecko również samo zadecyduje, kiedy nie będzie potrzebowało jej mleka. Córka Lee, Rose zaczęła się odstawiać od piersi w wieku 4 lat, ale to był powolny proces i ostatecznie dziewczynka przestała jeść mleko mamy w wieku 6 lat. Lee uważa, że karmienie do 2. roku życia, jak zaleca WHO, to tylko średnia, a każde dziecko jest inne i ma indywidualne potrzeby, do których matka powinna się dostosować, dla dobra dziecka. Długie karmienie nie jest męczące, gdyż starsze dzieci jedzą rzadziej niż noworodki.

- Pamiętam, jak mama karmiła mnie piersią, a teraz łączy nas niezwykle silna więź. Wiedziałam, że chcę tego samego, gdy urodziłam dziecko. Uważam, że łączy nas z Rose tak silna więź, bo tak długo ją karmiłam piersią. - tłumaczy Lee.

Gdy Rosse przestała jeść mleko mamy, Lee była w drugiej ciąży i pracowała jako niania. Gdy okazało się, że mama dziecka nie może odciągnąć wystarczającej ilości pokarmu, Lee zaoferowała swoją pomoc. Zadeklarowała, że może karmić dziecko piersią, gdy kobieta jest w pracy. W innej sytuacji Lee opiekowała się dzieckiem, które zupełnie nie chciało jeść z butelki, zadzwoniła do matki maluszka zapytać, czy może nakarmić je piersią.

Przez ostatnie 8 lat kobieta nie karmiła piersią, tylko przez miesiąc. Przez te wszystkie lata karmiła dziecko siostry, a także dzieci znajomych i obcych. W sumie kobieta karmiła w tym czasie 12 dzieci, wliczając dwójkę własnych maluchów.

- Bycie mamką tworzy niesamowita więź z dziećmi i pomaga w relacjach z innymi kobietami, które pozwalają na kamienie swojego dziecka - tłumaczy Lee.

Lee poszła o krok dalej i zaczęła "reklamować" swoje usługi na Facebooku na lokalnych grupach dla mam. W sieci spotyka się z różnymi opiniami. Niektóre mamy są zainteresowane "takimi usługami" inne uważają, że to "brudne" i "odrażające", a nawet "chore".

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz