`Kraina mlekiem i miłością płynąca` - (PIĘKNE ZDJĘCIA)

Pamiętacie `Project Breastfeeding` Hectora Cruza lub zdjęcia Ivette Ivens? Mamy nareszcie nasz, rodzimy projekt fotograficzny promujący karmienie piersią!

kmimp

Cudze chwalicie, swego nie znacie chciałoby się rzec teraz, gdy wreszcie w polskiej przestrzeni pojawił się niezwykły, piękny projekt grona fotografów z całego kraju, pod nazwą "Kraina mlekiem i miłością płynąca". Inspiracją do stworzenia projektu były zdjęcia fotografki Ivette Ivens, która postanowiła promować karmienie piersią bez granic - bezwzględu na wiek dziecka, bez względu na przestrzeń. Mamy karmiące piersią, bohaterki jej zdjęć, karmią wszędzie, gdzie tylko mają na to ochotę i nawet kilkuletnie maluchy (wszak karmienie piersią nie jest zarezerwowane wyłącznie dla niemowląt!).

Twórczyniom polskiego projektu "Kraina mlekiem i miłością płynąca" przyświeca podobny cel, jaki przyściecał Ivette Ivens - chcą propagować karmienie piersią, chcą kłaść nacisk na to, co naturalne i naturalnie piękne. Zdjęcia, które są częścią projektu, utrzymane w konkretnej estetyce, pełne naturalnego światła i swoistego blasku, zachwycają - cieszą oko takimi, jakimi są - bez zbędnego upiększania w programach do graficznej obróbki zdjęć.

Jak mówią twórczynie projektu: (...) zdjęcia powstały po to, by uwiecznić w kadrach ten jeden z piękniejszych cudów natury… Każda z bohaterek zaproszonych do Krainy, jest kobietą wyjątkową, będąc jednocześnie kobietą zwykłą na wskroś. Każda z nich to osobna historia pisana macierzyństwem i miłością najpiękniejszą i najdoskonalszą - bo do własnego dziecka.".

Projekt współtworzy grono fotografów z całej Polski, a także osoby odpowiedzialne za przygotowanie kobiet do sesji. Efektem pracy nad projektem będą wystawy fotograficzne oraz powstanie kalendarz - dwanaście wyjątkowych Kobiet na dwunastu kartach kalendarza...
Świetną incjatywą projektu jest także "Mapa Krainy", która powstała na stronie www.mlekiemimiloscia.pl. Zaznaczane są na niej miejsca przyjazne Matkom Karmiącym. Tworzą one rzetelny obraz miejsc w Polsce, takich jak restauracje, kawiarnie, galerie handlowe itp. miejsca, które sprzyjają Mamom i ich Dzieciom, w tych - jakże ważnych dla nich - momentach karmienia. 
Kochane Mamy Butelkowe, nie denerwujcie się od razu! Miejsca te są także przyjazne Wam i Waszym Skarbom. Wiesz doskonale, że najlepszy jest naturalny pokarm, prosto z matczynej piersi, jednak jeśli nie udało Ci się karmić w ten sposób, nie miej poczucia winy, nie smuć się ani nie przejmuj. Karm z miłością swojego malucha w sposób, jaki jest Ci dane, a wspieraj mamy karmiące piersią - one tego potrzebują, bo karmienie piersią nie zawsze jest tak łatwe, na jakie wygląda! 
Na następnych stronach obejrzyjcie piękne zdjęcia z Krainy Mlekiem i Miłością płynącej. Podobają się Wam?
Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2015-09-08 17:10:09

re: `Kraina mlekiem i miłością płynąca` - (PIĘKNE ZDJĘCIA)

Zdjęcia z gołymi dziećmi są obrzydliwe i typowo na pokaz - każdy rodzic wie, że małe dziecko podczas ssania piersi dziecko lubi sobie i siknąć i nakupczyć. Nikt normalny nie wziąłby dziecka bez pampersa do karmienia, nie ma w tym nic naturalnego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz