Kreatywny i zdrowy czas spędzony z małym dzieckiem

Zorganizuj swoim pociechom udany Dzień Dziecka, pamiętając o zdrowym żywieniu. Święto to można spędzić bez fast foodów, żelków i cukierków.

dziecko

Najlepszym prezentem na Dzień Dziecka będzie dla malucha okazja do pobycia z rodzicem i spędzenia razem czasu na świeżym powietrzu. Pobawcie się w ogrodzie, wybierzcie się na spacer do lasu, skorzystajcie z placów zabaw w miejskich parkach. Pamiętajcie, żeby zabrać ze sobą prowiant, który sprawi, że czas spędzony razem będzie nie tylko dobrą, ale także zdrową zabawą.

Przygotowanie do wyjścia

Jeśli planujecie dłuższy spacer albo wycieczkę, warto się do nich odpowiednio przygotować. Nie stresuj się niepotrzebnie tym, że Ty musisz zająć się przygotowaniem przekąsek, a Twój maluch będzie się w tym czasie nudził. Zaangażuj go, wspólne przygotowanie jedzenia może stanowić dla niego atrakcję. Zaproponuj dziecku świeże pieczywo, dobrej jakości wędlinę, zestaw warzyw, z których maluch skomponuje dla siebie zdrową kanapkę. Pamiętaj, że dziecko poniżej 3. roku ma specjalne potrzeby żywieniowe, inne niż osoby dorosłe. Pozwól dziecku wybrać owoce, które zapakujecie i zabierzecie ze sobą, może warto wycisnąć z nich sok, który będzie stanowił przekąskę w trakcie zabaw na powietrzu. Jeśli Twoje dziecko jest za małe na wspólne przygotowywanie posiłku, wykorzystaj możliwość poznawania świata, jaką daje dziecku zabawa podczas przygotowywania posiłków. Maluch może sprawdzać zapachy i konsystencje, smak warzyw i owoców, może spróbujecie zrobić razem pieczątkę z ziemniaka.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz