Książki, których się nie czyta

Ilustrowane propozycje dla najmłodszych, które wciągną także rodziców.

książki

Dzieciom warto czytać książki już od pierwszych dni życia! A co z książkami, które mają dużo obrazków i mało tekstu? Są raczej zbiorem ilustracji z setkami drobiazgów na każdej stronie? Czemu nie?

Jest to idealne rozwiązanie dla dzieci, które zamiast słuchać wolą obserwować. Wiadomo nie od dziś, że spostrzegawczość jest cechą niezwykle istotną w życiu każdego człowieka. Pozwala na szybkie reagowanie w różnego rodzaju sytuacjach. Doskonalenie tej umiejętności w przyszłości może pozwolić uniknąć deficytów percepcji wzrokowej.

Książki obserwacyjne pozwalaj rozwijać spostrzegawczość po przez wskazywanie przez dziecko poszczególnych zwierząt, ludzi, przedmiotów. Są to książki w dużych formatach z grubymi stronami więc może ją `czytać` już  roczny maluch. Dzieje się na każdej stronie dużo i wyśledzenie wszelkich niuansów będzie wyzwaniem nie tylko dla dziecka.

Dodatkowo książki takie dają rodzicom niekończące się możliwości opowiadania każdego dnia innej interesującej historii. Ponieważ wszyscy bohaterowie są w ruchu w raz z wiekiem dziecka można tworzyć coraz bardziej złożone opowieści. Starsze dzieci mogą ćwiczyć samadzielnie wymyślanie niesamoitych opowieści.

Poniższe propozycje pobudzają wyobraźnię i spostrzegawczość dziecka. Z tych książek wasze dziecko szybko nie wyrośnie.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz