Kubek do karmienia - alternatywa dla butelki

Jak dokarmić maluszka bez użycia butelki?

karmienie dziecka

Alternatywne metody karmienia stosuje się u noworodków, które nie potrafią lub nie chcą ssać piersi, a także u wcześniaków, jako formę dokarmiania. Mamy, które karmią piersią i są zmuszone pozostawić maluszka pod opieką innej osoby lub dziecko należy dokarmiać z zaleceń medycznych, także nie muszą karmić z butelki.

Jeśli nie chcesz uczyć malucha ssania butelki, możesz karmić dziecko "po palcu". Wystarczy zaopatrzyć się w aptece w zwykłą sterylną strzykawkę lekarską oraz sterylny dren. Najpierw podstawiamy dziecku do ssania palec z przyczepionym drenem, zaś drugi koniec rurki wciskamy na strzykawkę wypełnioną pokarmem mamy. Do wyboru z alternatywnych metod masz także specjalne kubeczki. W kubeczku podasz odciągnięte mleko bez obaw o naturalny odruch ssania piersi. Kubeczek taki sprawdza się już w pierwszych dniach życia noworodka. Natomiast naukę samodzielnego picia można zacząć już od 3 miesiąca życia niemowlaka.

Alternatywne karmienie może na początku sprawiać trochę trudności. Pamiętaj, że musi minąć trochę czasu, zanim dziecko nauczy się prawidłowych odruchów.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kubka do karmienia?

Przede wszystkim kieruj się wiekiem maluszka. Niektóre kubeczki będą się nadawały zarówno dla niemowlaka, jak i starszego dziecka. Zwróć też uwagę z jakiego tworzywa jest naczynie i czy jest bezpieczne dla najmłodszych.

Kubek do karmienia przeznaczony jest do okresowego uzupełniającego dokarmiania dziecka. Powinien być on wygodny w użyciu, mieć odpowiedni kształt, a miarka ułatwi podawanie jedzenia w odpowiednich ilościach. 

Zobacz wybrane kubeczki do karmienia dostępne w sklepach i aptekach.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz