Oczami położnej: Relaktacja czyli latkacja indukowana

Czasem laktacja nie przychodzi łatwo. I nie budzi się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki tylko na widok ukochanego, wyczekiwanego dziecka.

Relaktacja

Czasami jest wręcz przeciwnie. Okupiona jest wielogodzinną pracą, skrupulatną systematycznością oraz determinacją, pragnącej karmić swym pokarmem, mamy. Do takich nie zwyczajnych sytuacji, z pewnością można zaliczyć relaktację. Pod tym pojęciem kryje się wszystko to, czego doświadcza mama pragnąca uruchomić czy też przywrócić laktację.

Laktacja indukowana dotyczy tych mam, które pragną przywrócić swoją laktację a które z różnych (często medycznych) powodów bardzo krótko lub w ogóle nie karmiły swoich dzieci.

Jak wywołać laktację bez ciąży?

Laktacja indukowana bywa również nazywana laktacją adopcyjną. Dotyczy ona bowiem bardzo często sytuacji, gdy mama adopcyjna pragnie karmić piersią swoje adoptowane dziecko. Przyczyny podjęcia decyzji o uruchomieniu laktacji bywają różne. Zdarza się, że mama po adopcji pragnie nawiązania silnej, macierzyńskiej więzi ze swym "odnalezionym" dzieckiem. W odczuciu takiej mamy, bardzo często karmienie piersią staje się pewną drogą do zbudowania wzajemnej miłości i wyjątkowej, intymnej interakcji. Mamy adopcyjne chcą jej doświadczać na równi z mamami wychowującymi swe biologiczne dzieci.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz