Leżaczki - bujaczki: Ty masz chwilę relaksu, bobas dobrze się bawi!

Dzięki nim maluszek nie będzie skazany na leżenie w łóżeczku całymi dniami i wpatrywanie się w sufit.

Leżaczki bujaczki

Tuż po narodzinach, Ty i Twoje maleństwo potrzebujecie bardzo mało przestrzeni i przedmiotów. Wystarczy Wam łóżko, ciepły kocyk i wzajemna bliskość. Dzidziuś kieruje się główne zmysłem dotyku, smaku, słuchu i zapachu, a póki co, widzi bardzo słabo. Dopiero około pierwszego miesiąca życia zaczyna się rozglądać i od tego momentu jego rozwój przyśpiesza. Już ma coraz mniejszą ochotę leżeć w łóżeczku i wpatrywać się w sufit lub w szczebelki. Niecierpliwi się. Chce oglądać świat. Jak mu to zapewnić? Przecież nie masz siły ciągle go nosić. Dobrze byłoby też ogarnąć dom co nieco, ugotować obiad, poodkurzać, pomalować sobie paznokcie. Ale nie wszystko da się robić w pokoju maluszka. W dodatku bobas samodzielnie nie siedzi i długo jeszcze nie będzie. Co zatem wymyślić, by mieć choć przez chwilę w ciągu dnia swobodę, ale nie zostawiać go samemu sobie?

Świetnym rozwiązaniem na ten czas jest zakup leżaczka. Są ich w sklepach dziesiątki, możesz wybrać idealny dla twojego dziecka. Może mieć funkcję kołysania, pozytywkę, wibracje, podoczepiane ozdoby i maskotki. Przede wszystkim jednak musi być bezpieczny i dostosowany, najlepiej dzięki specjalnej wkładce, dla najmniejszego dzidziusia. Siedzisko powinno być jak najbardziej wygodne i komfortowe, pasy łatwo regulowane i nie uwierające dziecka. Zwróć uwagę, czy leżaczek posiada najważniejsze atesty. Nie musi być wyposażony w nie wiadomo jak wiele stymulujących gadżetów. Fizjoterapeuci są zgodni co do tego, że trzeba uważać, by dziecka raczej nie przestymulować. Zrezygnuj z nich w razie potrzeby na rzecz solidności wykonania i bezpieczeństwa.

Taki leżaczek, lekki, mały i mobilny mebelek, na pewno spowoduje, że będziesz mogła spędzać maksimum czasu ze swoim maluszkiem i umożliwisz mu zarówno obserwację domowej przestrzeni, jak i siebie podczas codziennych czynności. Maleństwo będzie mogło spędzać z Wami czas podczas posiłków i rozmów. To dla jego rozwoju bardzo ważne.

Leżaczki ze zdjęcia znajdziesz w sklepie online.

A.L-S

 

Komentarze (4)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2013-04-17 13:33:56

re: Leżaczki - bujaczki: Ty masz chwilę relaksu, bobas dobrze się bawi!

:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2013-04-17 13:37:06

;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz