Mama znalazła kawałek gipsu w pieluszce Malucha!

Malec zanosił się histerycznym płaczem, a nikt nie wiedział dlaczego. Dopiero po chwili okazało się, że kawałek gipsu go uwierał i powodował ból!

pieluszka

Bardzo niemile zaskoczyła się pewna Mama, która znalazła w pieluszce swojego Malucha kawałki zaschniętego gipsu. Odpadek znajdował się w "środku" pieluszki, był w niej zaszyty i niewidoczny z zewnątrz. Podczas zakładania pieluszki nie było czuć niczego, alarm podniósł jednak Maluch, kiedy odpadek powodował u niego ogromny dyskomfort. Mama niestety nie wiedziała w czym problem. Co powodowało płacz u Dziecka, odkryła dopiero przypadkiem. Swoją historią, ku przestrodze, podzieliła się na facebooku:

"UWAGA NA PIELUSZKI LUPILU Z Lidl Polska !

Dzisiaj, po założeniu dziecku czystej pieluszki, synek wpadł w histeryczny płacz. Nie wiedziałam co się dzieje więc zaczęłam kołysać dziecko na rękach. W tym momencie wyczułam coś ostrego i twardego w pieluszce. Jak się okazało, były to dwa ciała obce, podobne do twardego i ostrego gipsu, wewnątrz warstwy chłonnej w pieluszce. 

Jeden z tych elementów złamał się i wbijał w pośladek mojego syna powodując ból, płacz, otarcie i rozcięcie naskórka. W świetle dziennym wada w pieluszce jest niemożliwa do zauważenia. Jak widać na zdjęciach ostre części widoczne są kiedy uniesie się pieluszkę pod światło lub zbada dokładnie ręką. 

Wychowywanie i opieka nad dzieckiem wymaga dużych nakładów energii i uwagi, nie można więc wymagać by rodzice sprawdzali każda pieluszkę czy nie zawiera zanieczyszczeń produkcyjnych, ponieważ teoretycznie jest to produkt dla niemowląt, więc powinien być produkowany pod ścisłą kontrola i według wysokich standardów ! Rodzice, którzy nie wiedzą, że taka sytuacja może zaistnieć, mogą nie zauważyć tego, że w pieluszce "coś" się znajduje. Płacz dziecka może w takiej sytuacji być zinterpretowany jako kolka, ból zębów itp. a prawdziwe źródło może zostać odkryte po kilku godzinach cierpienia dziecka !

Nie chcę nawet myśleć co mogło się stać mojemu 5 miesięcznemu synkowi gdybym nie wyczuła ostrych i twardych ciał obcych w pieluszce tak szybko. Gdybym zaraz po przebraniu dziecka otuliła je kocykiem lub włożyła w śpiworek ostre krawędzie wbijałyby się w skórę, a ja nie była bym tego świadoma.

Zdecydowałam się na opisanie tej sytuacji w internecie, ponieważ nie wiadomo ile takich wadliwych pieluszek jest dostępnych w sklepach. Otrzymałam wiadomość, z infolinii sklepu Lidl Polska, że sprawa zostanie wyjaśniona, jednak do tego czasu uważam, że moim obowiązkiem jest ostrzec innych rodziców ! Proszę o udostępnienie !"

Mieliście podobne przejścia kiedyś z pieluszkami dla Dzieci?

Otrzymaliśmy informację od Lidl Polska, który zaangażował się w sprawę:

"Chcielibyśmy poinformować, iż niezwłocznie po wpłynięciu zgłoszenia klientki, zasygnalizowany przez nią problem został skierowany do Działu Zapewnienia Jakości. Jednocześnie informację o zdarzeniu przekazaliśmy producentowi, który przeprowadził kontrolę procesu technologicznego.

Zapewniamy, iż jest to pojedynczy przypadek. Nasze pieluszki są poddawane regularnym badaniom, aby zawsze spełniać oczekiwania i potrzeby maluchów, a także ich rodziców. Produkt cieszy się dużą popularnością.

Jest nam bardzo przykro w związku z opisaną przez klientkę sytuacją, za którą serdecznie przepraszamy.

Z poważaniem,
Aleksandra Robaszkiewicz
Communication Manager
Lidl Polska"

 

AK

Źródło: facebook.com

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz