MISJA SPECJALNA, CZYLI OPIEKA NAD CHORUJĄCYM MALUCHEM

Jak najlepiej zaopiekować się maluchem, a przy tym samej się nie "rozłożyć" i jak uzyskać zwolnienie z pracy "na dziecko"?

dziecko

Sezon przeziębień to okres pełen wyzwań nie tylko dla najmłodszych, ale też (a może przede wszystkim) dla ich mam. Nagłe pogorszenie samopoczucia dziecka i pojawienie się u niego pierwszych objawów choroby zakłócają codzienną rutynę, wymagając od troskliwej mamy natychmiastowej zmiany planów. Chorujący malec potrzebuje bowiem szczególnej opieki, aby szybko wyzdrowieć. Jak pogodzić taki niezapowiedziany „zwrot akcji” z domowymi obowiązkami i życiem zawodowym?

Nawet supermama może potrzebować pomocy

Aby zapewnić choremu malcowi jak najlepszą opiekę, należy poświęcić mu szczególną uwagę. Wizyty u lekarza, wyprawy do apteki, przygotowywanie lekkostrawnych posiłków – wszystko to wymaga nie tylko czasu, ale również dodatkowych sił i pełnego zaangażowania. Praca oraz obowiązki domowe schodzą wtedy na drugi plan. Niestety, przejęta chorobą swojego dziecka mama często zapomina o dbaniu o własne zdrowie i łatwo może sama zarazić się od przeziębionego szkraba, z którym spędza większość czasu. Jednak nawet wtedy, gdy jej samopoczucie się pogarsza, sądzi, że nie może sobie pozwolić na dłuższy odpoczynek i zregenerowanie sił – jest przecież odpowiedzialna za opiekę nad chorym malcem.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz