Mity na temat długiego karmienia piersią

Wokół nas jest więcej matek długo karmiących piersią niż nam się wydaje.

długie karmienie

Choć nie jest to łatwe, Ty sama musisz zdecydować jak długo karmić piersią. Ludzie mają mieszane uczucia, kiedy widzą matki karmiące małe dzieci, lecz już nie niemowlaki. Jednak dyskomfort jaki odczuwasz przez patrzących na Ciebie ludzi to coś specyficznego dla naszej kultury i naszego, "nowoczesnego" społeczeństwa. W innych kulturach na całym świecie długie karmienie piersią jest powszechne. Piersi matki nie są obiektem seksualnym, lecz narzędziem do karmienia i czymś, co uspokaja dzieci. Wokół długiego karmienia narosło już wiele mitów, które dla mam długo karmiących bywają bardzo krzywdzące. Poznaj DALEJ niektóre z nich i przeczytaj nasze kontrargumenty.

Komentarze (5)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

mamina
2015-06-17 09:48:36

re: Mity na temat długiego karmienia piersią

Od znajomych naokoło od zawsze słyszałam karm tylko pół roku, bo tylko przez taki okres go chronisz potem mozesz mu dać butelkę. Dziś syn ma 15 miesięcy, jest ciągle karmiony piersią, pomimo wielu chorób , które były w domu, on poza lekkim katarem nigdy nie chorował - nie mówiąc,że równolatkowie na butelce kilkakrotnie bywali w szpitalu czy poważnie chorowali. Jedyne wsparcie i motywacje dają mi rodzice, bo niestety nawet ojciec dziecka twierdzi, że syn już wcale nie potrz ... ebuje piersi skoro je normalne pokarmy. A my kochamy się karmić i co z tego , że noce ciągle nie przespane, miłość i bliskość jaką otrzymujemy jest ważniejsza :)) Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
mamacia
2015-06-26 17:57:18

Miałam tak samo. Popieram karmienie tyle ile pasuje mamie i dzidzi :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Agi
2015-06-16 13:04:40

re: Mity na temat długiego karmienia piersią

Karmilam corke prawie dwa lata. Praktycznie od wszystkich slyszalam, ze jak mala skonczyla rok to pora na odstawianie bo jaki to ja bede miala problem.... nie uleglam presji otoczenia i karmilam jak dlugo chcialam. Odstawilam ja bezbolesnie - bez histerii placzu i innych rzeczy ktore ludzie mi prorokowali. Dzisiaj tylko sie do cycusiow przytula i w ten sposob znajduje ukojenie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Mama dwojki pociech
2015-06-16 11:27:53

re: Mity na temat długiego karmienia piersią

Mam dwojke dzieci corke karmilam 7 miesiecy a syn ma 19 miesiecy.i nadal go karmie i najada się bo często się zdaza ze przed pojsciem spac nie chce jesc kolacji wystarcza mu piers na cala noc.A co do karmienia dziecka w miescach publicznych często slysze szeptanie zobacz taki duzy chlopak i jeszcze na piersi lub odstawi już pani przeciez to tylko klopot.Jak slysze takie slowa to za kazdym razem gryze się w jezyk aby nic nie uprzejmego powiedziec ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz