Mycie niemowlaka: higiena intymna

Przeczytaj, jakie są różnice w pielęgnacji chłopca i dziewczynki oraz na co zwracać uwagę.

higiena intymna niemowlęcia

Młode mamy często mają wątpliwości, w jaki sposób prawidłowo dbać o higienę okolic intymnych niemowlęcia. Skóra ukryta pod pieluszką jest stale narażona na kontakt z wilgocią i może szybko ulegać podrażnieniom. Przewijanie chłopca różni się nieco od przewijania dziewczynki, choć zasady pielęgnacji pupy niemowlaka są podobne. Dowiedz się, jak właściwie zadbać o dziewczynkę, a jak o chłopca.

 

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

ola
2016-06-15 17:43:18

re: Mycie niemowlaka: higiena intymna

Córeczka ma zmiany atopowe dlatego do pielęgnacji skóry stosujemy emolienty. Do mycia używamy emulsji latopic, a do smarowania skóry krem z tej samej serii. Emolienty świetnie nawilżają, łagodzą i wygładzają skórę. Polecam każdemu małemu alergikowi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Niki
2016-05-24 22:29:16

re: Mycie niemowlaka: higiena intymna

Z Pierwszą kąpielą pomogła mi położna środowiskowa, pokazała co i jak. Moniczka niestety ma delikatną skórę i często się odparza, pomaga nam częste wietrzenie pupy, przemywanie jej naparem z kory dębu oraz maść sudocrem. Kiedy zaczęłyśmy chodzić na basen, zaczęłam smarować ją provag żelem, który ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, nawilżające, łagodzące, sama go stosuje.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz