Najbujniejsze czupryny noworodków jakie kiedykolwiek widziałyście!

Pewnej parze z Anglii urodziło się dziecko z bardzo bujną czupryną. Zrobili sobie więc rodzinne zdjęcie i zamieścili je w sieci. Fotografia stawała się coraz bardziej popularna, a inni rodzice zaczęli przesyłać zdjęcia swoich owłosionych maluchów. Obejrzyjcie galerię.

very hairy baby

Tak zwane lanugo to włosy płodowe, z którymi rodzi się wiele dzieci, ale najczęściej wcześniaczki, bo z reguły lanugo zanika w 8 miesiącu ciąży. Włoski te zazwyczaj są słabe i delikatne, szybko się wycierają, a na ich miejsce wyrastają nowe. Czasem jednak bywają bardzo bujne, a wiele noworodków jest pokryte lanugo na całym ciele. Włosy płodowe mogą utrzymać się na ciele dziecka nawet do 2 roku życia.

Ale zdarza się i tak, że dzieci rodzą się z właściwymi włosami. Jeśli są one na dodatek bujne, można przypuszczać, że maluszek w przyszłości również będzie miał gęste i mocne włosy.

Bujne włosy właściwe u noworodka często są efektem nieco przenoszonej ciąży lub niedoczynności tarczycy u dziecka, choć to drugie na szczęście jest bardzo rzadko diagnozowane.

Ale ani lanugo ani włosy właściwe w bujnej ilości nie są gwarancją imponującej fryzury w dorosłości. Jest to przede wszystkim uwarunkowane genetycznie, uzależnione od zdrowego trybu życia i właściwej pielęgnacji włosów i skóry głowy.

Pamiętaj, nie używaj szamponów czy mydła do mycia włosów niemowlęcia zbyt często (góra 2 - 3 razy w tygodniu), bo przesuszysz skórę na głowie. Lepiej myć dziecko od stóp do głów wodą z dodatkiem emolientu.

Nie wierz również w przesąd, że nie należy dziecku obcinać włosów do ukończenia przez nie 1 roku życia. Nie ma żadnych naukowych dowodów, że w czymkolwiek mogłoby to dziecku zaszkodzić. Jeśli długie włosy maluszka są dla Ciebie zbyt trudne w pielęgnacji - zetnij je.

Nie jest prawdą także, że jak obetniesz dziecku włosy lub je zgolisz na łyso, to je wzmocnisz. Za wygląd i stan włosa odpowiada to, co dzieje się w jego cebulce. Wzmocnienie po obcięciu to tylko wrażenie, bo łatwiej po nim zauważyć wzrost.

Bądź także ostrożna przy czesaniu swojej małej córeczki w kucyki, warkoczyki z dziesiątkami gumeczek i spineczek. Dopóki twoja dziewczynka jest bardzo mała (2-5 lat), to choćby nie wiem jak korciło cię fryzowanie jej bujnych pukli, powstrzymaj się po to, by włosków nie osłabiać i nie ryzykować, że małe ozdoby we włosach mogą zostać przez nią połknięte. Lepiej jest zrobić małej modnisi jakąś krótką fryzurkę, z krótką grzywką, wówczas włosy nie będą się plątać przy czesaniu i wpadać do oczu.

Tymczasem obejrzyj galerię naprawdę „kudłatych” słodziaków.

Komentarze (3)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

aga
2015-05-02 01:39:17

re: Najbujniejsze czupryny noworodków jakie kiedykolwiek widziałyście!

moja córa urodziła się z mega czupryną, teraz ma włos do kolan. Już będąc w ciąży lekarz na USG pytał czy mam grzebień, bo się przyda.........

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2016-10-08 00:27:57

ale chyba na usg 4-5D bo na podstawowym nie widać

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
In
2018-10-15 00:28:58

Właśnie na 2D też widać

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz