NAJLEPSZY TATA NA ŚWIECIE

Fotograf z Meryland w USA - Dave Engledow to na pewno jeden z najbardziej zwariowanych tatusiów na świecie. Zobacz, dlaczego.

tata

Dave Engledow, kiedy urodziła się jego córeczka, chciał pochwalić się nią na Facebooku jak wszyscy jego znajomi swoimi dziećmi. Chciał prawdziwie zainteresować swoich znajomych tym, jaka jest Alice i pokazać, jak jego córeczka dorasta i zmienia się. Jednocześnie chciał uniknąć stereotypu „facebookowego rodzica”,  który epatuje na portalu zwyczajnymi, nudnymi i mało oryginalnymi zdjęciami swoich dzieci.

Zaczęło się od pojedyńczej fotografii. W 2012 roku Dave zamieścił na swoim facebookowym profilu lekko prowokacyjne zdjęcie ze swoją ośmiotygodniową wówczas córeczką Alice, na którym z miną cierpiętnika, przemęczonego i ledwo patrzącego na oczy z niewyspania, trzymając niedbale dziecko, nalewa sobie mleka do kawy wprost z butelki swojej córeczki, a na kubku z kawą widnieje napis: „najlepszy tata na świecie”. Zdjęcie było zabawne, reakcja znajomych z Facebooka entuzjastyczna, więc Dave postanowił uwieczniać dzieciństwo i wspólne chwilę z córką właśnie w takim właśnie stylu. Kubek z napisem „najlepszy tata na świecie” stał się rekwizytem obecnym na każdym z wykonywanych  później zdjęć.  W 2013 roku powstał kalendarz, zawierający 50 zdjęć z serii, na którym Dave’owi udało się nawet zarobić, a dziś możemy oglądać już setki oryginalnych i satyrycznie wystylizowanych fotografii małej (choć rosnącej jak na drożdżach) Alice z jej tatą.

W między czasie Dave zrealizował również uroczy projekt fotograficzny pod nazwą „Najlepsza mama na świecie”. Żona Dave’a jest oficerem w amerykańskiej armii i często musi na długie tygodnie wyjeżdżać służbowo z domu. Tata spędza więc ze swoją córeczką mnóstwo czasu tylko we dwoje. Aczkolwiek żona Dave’a zawsze, gdy jest w domu, pomaga mu realizować projekt i wykonywać stylizacje do zdjęć. Jak twierdzi, robi to z przyjemnością i świetnie się przy tym bawi.

Sam Dave mówi, że projekt ten realizuje przede wszystkim dla swojej ukochanej córki Alice - by z przyjemnością, kiedy dorośnie, mogła wraz z tymi zdjęciami wracać do czasów swojego dzieciństwa.

Gdyby spojrzeć na te paręnaście zdjęć, które pokazujemy Wam dalej, jak na luźne fotki wyrwane z kontekstu, to nawet przy najbardziej pozytywnym skojarzeniu można by pomyśleć, że robił je jakiś kompletny wariat lub że pokazują najgorszego ojca na świecie. W rzeczywistości Dave jest kochającym, pełnym poświęcenia tatą, a na dodatek facetem z ogromnym poczuciem humoru. Zresztą, zobaczcie same.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz