Nasze dzieci za dużo jedzą!

Dlaczego współpraca między rodzicami a żłobkiem i przedszkolem jest potrzebna?

niemowlę

Dziecko spędzając w żłobku lub w przedszkolu cały dzień, spożywa tam najczęściej 2 posiłki główne – śniadanie i obiad oraz 2 posiłki uzupełniające – drugie śniadanie i podwieczorek. Taki model żywienia najmłodszych pokrywa 75% ich dziennego zapotrzebowania na składniki odżywcze. Oznacza to, że po powrocie do domu na talerzu małego smakosza powinna zagościć już jedynie kolacja, zawierająca składniki uzupełniające żłobkowy czy przedszkolny jadłospis. Jak to wygląda w praktyce? Przedstawiamy wyniki badania programu „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy” przeprowadzone w marcu br.

Aby mały organizm mógł się prawidłowo rozwijać, należy zaspokoić wszystkie jego potrzeby, z których najważniejszą jest prawidłowo zbilansowana dieta. Chociaż to powszechnie dostępna wiedza, badanie przeprowadzone na zlecenie programu „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy” pokazuje, że nie zawsze jest ona wykorzystywana w praktyce lub zasady zbilansowanej diety niemowląt i małych dzieci są przestrzegane wybiórczo.

Komentarze (4)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

aga
2015-05-14 16:04:20

re: Nasze dzieci za dużo jedzą!

przede wszystkim dziecko powinno jeść mniej więcej co 3 godziny a w przedszkolu wygląda to tak że ma posiłki średnio co 2 godziny (śniadanie 8.30, II śniadanie 10.00, zupa 11.30, II danie 14.00). Porcje zaś są niewielkie lub niesmaczne, więc dziecko wracając do domu i tak jest głodne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-05-13 15:25:21

re: Nasze dzieci za dużo jedzą!

Od samego początku pasie się dzieci, kobiety karmią piersią jak najwięcej żeby na siłę zatrzymać laktację i mają w nosie, że dzieci za dużo ważą

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Akinom
2015-05-13 20:34:43

Akurat moim zdaniem karmienie piersią jest o wiele zdrowsze niż wpychanie dzieciom dań ze słoiczków. Poza tym w artykule jest mowa o karmieniu w żłobkach i przedszkolach, więc nie rozumiem co m a do tego karmienie piersią.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-05-14 10:39:39

To, że dzieci jedzą za dużo już od samego początku i problem jest nie tylko u dzieci, które jedzą stałe pokarmy. A to, że karmienie piersią jest zdrowsze od słoiczków nie znaczy, że trzeba karmić jak najwięcej. Dziecko powinno jeść tyle, żeby się najeść a kobiety często traktują pierś jako "uspokajacz" albo karmią dziecko, które nie jest głodne tylko po to żeby pobudzić laktacje.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz