NIE WIESZAJ swojego dziecka, czyli noś w nosidle, nie w "wisiadle"!

Wybór nosidła dla dziecka to niełatwa sprawa. Nie należy sugerować się ani reklamą, ani opinią koleżanki. Nosząc maleństwo w źle dobranym nosidełku, możemy zrobić mu wielką krzywdę. Jakie nosidło wybrać, by nie było "wisiadłem" - radzi doradczyni noszenia dzieci, Magdalena Flaga.

chusta

Korzyści płynących z noszenia dzieci jest mnóstwo. Począwszy od zaspokojenia potrzeby bliskości i budowania więzi, po łatwiejsze pokonywanie barier architektonicznych i lepszą organizację w życiu codziennym.

W naszym otoczeniu możemy zauważyć coraz większe zainteresowanie nosidłami. To wspaniale, ale warto wiedzieć o tym, że nosić trzeba mądrze. Chusty i nosidła są tylko narzędziami, produktami, które źle wybrane, niepoprawnie użyte albo niedostosowane do wieku maluszka mogą wyrządzić mu krzywdę.

Musimy pamiętać, że jedynym bezpiecznym rozwiązaniem dla rodziców chcących nosić swoje dziecko już od urodzenia jest chusta. Gdy dziecko jest starsze, samodzielnie siadające, opiekunowie bardzo często mają ochotę spróbować czegoś innego - nosić je w nosidle.

Dobre nosidło ergonomiczne może być przydatne na wakacjach i w podróży. Umiejscowienie malca w chuście jest troszkę bardziej skomplikowane niż włożenie go do nosidła, ale wybranie tego odpowiedniego wcale nie jest takie proste. Na rynku możemy spotkać obecnie mnóstwo modeli, ale wiele z nich to „wisiadła”,  niekiedy mylnie podpisane przez producenta jako nosidło ergonomiczne.

W produktach wyżej wymienionych dziecko przybiera zupełnie inną pozycję i ma to negatywny wpływ na rozwój kręgosłupa i stawów biodrowych. Godne uwagi są zatem nosidła ergonomiczne, nosidła hybrydy i typu Mei Tai - nosidła miękkie.

 

Komentarze (3)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Megg
2015-08-20 16:28:41

re: NIE WIESZAJ swojego dziecka, czyli noś w nosidle, nie w

Miloby bylo gdyby autor podal firmy ktore warto zakupic.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ula
2015-08-20 21:36:52

Niekoniecznie - mógłby być podejrzewany o pdeudoreklamę. Osobiście mam chustę polskiej firmy Natibaby i polecam, jest w pierwszej piątce mojej wyprawki.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
M
2015-08-21 23:29:02

Niestety nie można podawać firm i modeli w artykułach. Na końcu jest podany autor i po kliknięciu nastąpi przekierowanie na stronę. Tam proszę kierować wszystkie pytania ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz