Niepokojące informacje dla mam, które podają dzieciom SMOCZEK

Wielu rodziców nie wyobraża sobie wychowywania dziecka bez smoczka. A Ty, droga mamo?

a

Tanie, małe, banalnie proste rzeczy zazwyczaj mają największą moc uspokajania naszych dzieci. Przekonują się o tym każdego dnia rodzice na całym świecie. O czym mowa? Oczywiście o smoczkach! Zasługują one na dozgonną wdzięczność wielu rodziców. Lista ich zalet wzrosła również swego czasu wraz z odkryciem, że znacznie zmniejszają ryzyko wystąpienia tzw. nagłej śmierci łóżeczkowej. Zwykle jednak jest tak, że nic nie jest wieczne.

Komentarze (4)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

mama
2015-10-25 08:04:40

re: Niepokojące informacje dla mam, które podają dzieciom SMOCZEK

Moja córka używała smoczek a jej równoległy wiekowo kolega nie . Mała dużo wcześniej zaczęła mówić , układać pełne zdania ,śpiewać w czasie gdy kolega jeszcze długo długo posługiwał się pojedynczymi słówkami rozumiałymi głownie przez własną mamę .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-10-26 14:40:52

bo podobno dziewczynki rozwijają się szybciej od chłopców :) ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
iwi
2015-10-24 16:46:02

re: Niepokojące informacje dla mam, które podają dzieciom SMOCZEK

Ja tez sie z tym nie zgadzam znam wielu rodzicow ktorzy daja smoczki dziecia I maja dobra wymowe zreszta u nas w polsce czesto jest tak ze mowia "a nie nie to nie dobre tak nie robcie"a potem "tak tak to jest dobre tak robcie "

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Podpis...beti
2015-10-24 12:30:41

Nie zgadzam się z tym

Nie zgadzam się ,że używające smoczka w przeszłości dzieciaki mają trzy razy częściej problemy z wymową.Moja córcia mając dwa latka już ładnie mówiła,a teraz ma 2,5 ma bardzo dobrą pamięć,śpiewa,wierszyki zna i mówi nawet po angielsku.Więc to są wymysły lekarzy,dzieci są różne jedno będzie mówiło mając 2 latka,a drugie mając 3 latka...Pozdrawiam wszystkie mamy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz