Nikt jak Mama

Bez mamy ani rusz! Znamy to doskonale. Jest to piękne, ale i męczące. Jak postępować, gdy dziecko przyjmuje postawę „tylko z mamą” i nie pozwala Ci nawet pójść do toalety?

dziecko

Natura tak nas przygotowała, że tylko my kobiety mam zdolność do bycia w ciąży, rodzenia i karmienia piersią, mamy instynkt macierzyński, od pierwszych dni to my poświęcamy więcej czasu naszym dzieciom, nic więc dziwnego, że maluszki są bardzo przywiązane do nas. Jesteśmy dla dziecka całym światem, a to zadanie bywa męczące. Jak postępować, gdy dziecko przyjmuje postawę „tylko z mamą”?

Mama na każde zawołanie

Dobrze wiemy, jak to jest, trudno skorzystać z toalety, każda rozłąka z mamą, nawet, gdy idziemy tylko do innego pokoju, to istna tragedia a ugotowanie obiadu graniczy z cudem. Dziecko to mały dyktator, reagujący płaczem na wszystko, co idzie nie po jego myśli. Mama ogranicza swoje wyjścia z domu tylko do tych najpilniejszych, łatwo rezygnujemy z kawy z koleżanką, bo dla dziecka oznacza to rozpaczliwe czekanie na powrót mamy. Dopiero, gdy malec na drzemkę w dzień, możemy umyć zęby czy wreszcie się wykąpać, spokojnie sprawdzić Facebooka i obejrzeć telewizję lub poczytać książkę. Dopiero większe dzieci, około 2-3 lat potrafią skupić uwagę dłużej na jakiejś czynności, jak zabawa klockami czy malowanie. Wcześniej to mama jest najlepszym animatorem zabawy, dziecko jest w pełni zależne od niej i po prostu, trzeba przy nim być.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz