No-Cry Sleep Solution: Usypiamy bez płaczu

Pewna mama wypróbowała tę metodę przez tydzień.

usypianie dziecka

Pewnie nie raz słyszałaś o metodzie Ferbera, nie przekonuje ona wszystkich rodziców. "Cry it out" nie przekonała także Elizabeth Pantley, która opracowała własną metodę. Zachęca ona m.in. do stawiania na bliskość i relaks przy układaniu się do snu. "No-Cry Sleep Solution", to metoda skierowana do rodziców niemowląt w wieku od 4 miesiąca do 2 lat. Metoda przedstawia kilka opcji, a to rodzic wybiera, na które się decyduje i nie muszą być to wszystkie na raz.

Ważne jest przygotowanie mentalne i zastanowienie się nad tym, co chcesz zmienić. Ważna jest motywacja, czy sama chcesz zmiany, czy to ktoś cię do niej nakłania? Jeśli jesteś mamą, która uwielbia karmienie na żądanie, noszeni dziecka i tę bliskość może być ci ciężko, warto wcześniej pogodzić się z tym, że dziecko rośnie inaczej będzie ci trudno cokolwiek zmienić. Jeśli jesteś przyzwyczajona do częstego wstawiania do dziecka, dla własnego komfortu zadbaj o bezpieczeństwo dziecka np. kup elektroniczną nianię, inaczej może być ci trudno nie zaglądać co chwilę do dziecka. Zmiany są trudne dla dziecka, ale i dla mam, jeśli chcesz coś zmienić, musisz zacząć od siebie.

Zanim przystąpisz do wprowadzenia nowych zasad, upewnij się, że dziecko jest zdrowe, nic go nie boli, ma wygodne ubranie i odpowiednią temperaturę w pokoju.

Pantley sugeruje, by ostatnia godzina przed spaniem, była czasem wyciszania. Dodatkowo radzi, by rutynowe czynności wykonywać w przyciemnionym pomieszczeniu i kończyć je w ciemnej, spokojnej sypialni malucha. Wszystkie czynności wykonuj powoli i z czułością. Kiedy kładziesz dziecko spać, możesz puszczać kołysanki lub inną, uspokajającą muzykę. Czytanie książeczek przed snem, szczególnie takich, które pokazują, jak bohaterowie idą spać, są bardzo dobrym elementem nocnej rynny.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz