W dziąsłach kilkuletniego dziecka mama znalazła 27 paznokci! [VIDEO]

Wiele dzieci obgryza paznokcie, ale tego się nie spodziewała. Teraz ostrzega inne mamy!

obgryzanie paznokci

Obgryzanie paznokci występuje u różnych dzieci, zarówno tych pobudliwych, jak i nieśmiałych i spokojnych. Przyczyn jest dużo i naprawdę wiele małych dzieci obgryza paznokcie. Nie zawsze rodzice wiedza jak sobie radzić z takim nawykiem, a konsekwencje mogą być przeróżne, przekonała się o tym mama z Luiziany.

Obgryzanie paznokci u dzieci. Więcej >>

Obgryzanie paznokci może doprowadzić do wad zgryzu, a najczęściej chodzi o “zgryz krzyżowy”. Dziecko układa w ten sposób żuchwę i szczękę, aby wygodniej było mu złapać skórkę albo brzeg paznokcia. W przypadku bardzo częstego odruchu tego typu, podobne ustawienie szczęki może się po prostu utrwalić. Gdy się pojawia i jeśli jest regularnie powtarzane, to oznacza, że malec ma jakiś problem i w ten sposób rozładowuje napięcie, które jest związane np. z niską samooceną czy silnym stresem, oglądaniem niewłaściwych bajek, zmianą miejsca zamieszkania, pojawieniem się rodzeństwa, rozwodem rodziców czy pójściem do przedszkola albo wysokimi wymaganiami ze strony nauczycieli lub rodziców.  Jednak w tym przpadku stało się coś zupełnie innego...

Sara Guidry pewnego dnia zauważyła, że z dziąsła jej synka Kale'a wystaje jakiś biały kolec, sięgnęła po pęsetę, by go usnąć. Gdy odkryła, że to paznokieć i że jest ich więcej postanowiła nagrać cały proces. Sara usunęła z dziąseł dziecka aż 27 paznokci! Jak do tego mogło dojść?

Rodzice chłopca byli świadomi, że maluch obgryza paznokcie, jednak nie wiedzieli, co się dzieje z paznokciami. Okazało się, że chłopiec wpychał je sobie w przestrzenie międzyzębowe. Sara postanowiła opublikować szokujący film i przestrzec inne mamy. Taki nawyk mógł się skończyć poważnymi komplikacjami. Brudne paznokcie mogły doprowadzić do zakażenia bakteryjnego, a także zblokować wychodzenie mleczaków.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz