Ochrona zdjęć dzieci w internecie

Skąd wiesz, czy ktoś nie masturbuje się, patrząc na zdjęcie Twojego dziecka w negliżu? A może ktoś inny wykorzystuje wizerunek Twojej córki lub Twojego synka do wulgarnych demotywatorów? Nidy nie wiesz, co może się stać ze zdjęciem dziecka umieszczonym bezrefleksyjnie w internecie.

dziecko

Zdjęcia dzieci to jedno z najchętniej wpisywanych fraz do wyszukiwarek internetowych. Codziennie rodzice umieszczają w sieci tysiące zdjęć swoich pociech. Droga Mamo, pamiętaj, że portale społecznościowe nie są takie bezpieczne, jak mogłoby się nam wydawać. Nigdy nie wiadomo, kto siedzi po tej drugiej stronie i do czego może użyć niezabezpieczonego zdjęcia naszego dziecka.

Co robimy nie tak?

Zaczyna się niewinnie. Znajoma urodziła dziecko i poinformowała o tym na swoim profilu na portalu społecznościowym, wstawiając zdjęcie noworodka. Jeśli jej profil jest zabezpieczony, widzi je tylko skromne grono jej znajomych, czyli 500 osób. Potem chwali się tylko kupką dziecka i tym, jak przybywa na wadze, robiąc mu zdjęcia w śmiesznych ubrankach i czekając na lajki wśród znajomych. W miarę rozwoju dziecka dorzuca zdjęcia z kąpieli i z siedzenia na nocniku. Przecież bez tych zdjęć nikt by nie wiedział, że jej syn czy córka to takie słodkie maleństwo. Wyjazd nieudokumentowany na Facebooku nie liczy się. Trzeba koniecznie zrobić zdjęcie dziecku w samych kąpielówkach i wrzucić do sieci. Ale to jeszcze nic...

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz