OCZAMI POŁOŻNEJ: Ciuszki dla maluszka

Nadal spotykam się z niefrasobliwością mam, co do doboru ubranek dla noworodka. I nie jest to zła wola, tylko niewiedza.

ubranka

Ostatnio panują upały, straszne i długotrwałe. W szpitalnych oddziałach duszno, każdy się poci i ledwo żyje, nie ma czym oddychać. Dzieci leżą w wózeczkach okryte tylko pieluszką, część ma tylko body. Zgrzane maluchy są niespokojne, często płaczą i marudzą. Matki, zmęczone upałem, ledwie radzą sobie z opieką nad dzieckiem. Wszyscy są poddenerwowani, a tłumy odwiedzających nie ułatwiają życia. Nawet noc nie przynosi ulgi. Część dzieci reaguje podwyższoną temperaturą i pomimo realnych podejrzeń, że jest to sprawka upału, nie można nigdy wykluczyć infekcji, szczególnie, gdy występują przesłanki do tego: wcześniactwo, GBs dodatni u matki, długotrwałe odpływanie wód płodowych przed porodem.

Komentarze (6)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2015-09-01 09:52:30

re: OCZAMI POŁOŻNEJ: Ciuszki dla maluszka

ubranka kupowałam jak najtańsze (bo dziecko szybko wyrośnie), śpioszki za 8 zł na allegro, body w biedronce i nigdy nie spotkałam się z czymś takim jak poliester w ubranku. 100% bawełny, zawsze. to chyba właśnie w sieciówkach, w działach dziecięcych wciskają takie buble, łapiąc ludzi na śmieszny nadruk. W każdym razie - przyszłe mamy - nie dajcie się nabrać, ze was nie stać na odpowiednie ubranko dla dziecka. Szukajcie, a znajdziecie tanio :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Wiktoria
2015-09-01 09:32:38

re: OCZAMI POŁOŻNEJ: Ciuszki dla maluszka

Przydatne informacje :) świetny artykuł.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
wiola28
2015-09-01 09:04:25

re: OCZAMI POŁOŻNEJ: Ciuszki dla maluszka

Z dużą ciekawością czytam wszystkie artykuły, a najbardziej te dotyczące maluszków. Dla mnie to bardzo cenne wskazówki, ponieważ dopiero szykuję się do roli mamy, i wielu rzeczy nie wiem. Ostatnio się zastanawiałam jak to jest z ubrankami, jakie wybierać by dzieciątku nie zaszkodzić. Zwłaszcza że nie bardzo mam kogo o to wypytać. Bardzo ucieszył by mnie artykuł dotyczący wyprawki dla niemowlaka, bo nie mam pojęcia co powinnam mieć w domu, co przygotować na pojawienie si ... maleństwa w domu. To samo jeśli chodzi o kosmetyki do pielęgnacji bobasa.. Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Sy.
2015-09-02 00:56:09

Wystarczy się trochę wysilić i poszukać w internecie... Nie czekaj na gotowe. Wejdź na stronę Canpol Babies, Lovi, BabyOno czy Nuk. Powinno być tam napisane co nieco o wyprawkach. Poza tym każdy szanujący się sklep dziecięcy ma w razie takich przypadków jak Ty gotową listę wyprawkową, co oczywiście nie oznacza, że musisz wszystko kupić koniecznie w tym danym sklepie... Rusz trochę głową. Myślenie nie boli.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Madzia
2015-09-04 16:17:13

Ale bycie uprzejmym już najwyraźniej tak... Wyluzyj, po co od razu tyle wrogości?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
wiwi
2015-09-01 07:55:17

re: OCZAMI POŁOŻNEJ: Ciuszki dla maluszka

uważam to za cenne wskazówki :) Najlepiej nieraz stawiać się na miejscu dziecka. A jakość ubranek idzie w parze ze wszystkim. Mowa o tym co dajemy do picia, jedzenia, czym myjemy dziecko, co ma na sobie i czym się bawi. Trzeba pamiętać, że to my musimy sami się dowiadywać co jest w danym mydle, ciuszku, produkcie a nawet wodzie ! Nie ma co się łudzić że reklamy nam powiedzą wady produktu, ile paskudztwa jest w głupim szamponie itp. Niestety to my jesteśmy odpowiedzialni za to ... czym od małego trujemy nasze dzieci. Trzeba się zainteresować, czytać składy, patrzeć na to co dajemy mu do jedzenia !! Pozdrawiam Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz