OCZAMI POŁOŻNEJ: Kąpiel to przygoda

W tym temacie na początku wszyscy rodzice są zieloni. Ale odwagi! Kąpiel noworodka może być źródłem wielkiej przyjemności dla obu stron - kąpiącej i kąpanej.

dziecko w kąpieli

O tym, jak niebagatelne znaczenie ma czas kąpieli, wiedzą rodzice wszystkich noworodków. Bywa niesamowitą przygodą zarówno dla kąpanego dziecka jak i oddających się tej czynności rodziców. Z drugiej strony, pierwsze kąpiele dziecka po narodzinach mogą budzić wiele niepokoju i obaw u, nie doświadczonych jeszcze, rodziców. Zwłaszcza u takich, którzy nie mieli nigdy okazji uczestniczyć w kąpieli żadnego małego dziecka.

Jak się przygotować?

By nie „bać się” pierwszych kąpieli swojego dziecka, warto odpowiednio wcześniej zaznajomić się z tym pasjonującym tematem. Z pomocą dociekliwym rodzicom już w ciąży przychodzą zajęcia instruktażowe w szkole rodzenia, gdzie doświadczone położne zwykle uczą podstaw „udanej” kąpieli noworodka. Zdarza się, że właśnie tam, oczekujący rodzice mają niebywałą okazję spróbować wykąpać lalkę uosabiającą ich przyszłe dziecko. W zaznajomieniu z tematem równie przydatne mogą się okazać filmiki instruktażowe dostępne w internecie, gdzie specjaliści krok po kroku wyjawiają „kąpielowe” tajniki. W mentalnym przygotowaniu do tej czynności pielęgnacyjnej bardzo pomocni mogą się okazać znajomi z małymi dziećmi doświadczający od jakiegoś czasu uroków rodzicielstwa. W ramach przygotowań do opieki nad swoim dzieckiem warto poprosić o możliwość uczestniczenia „na żywo” w kąpieli ich dziecka. Będzie to doskonała okazja, by zobaczyć jak reaguje „prawdziwy” noworodek i zebrania wielu przydatnych, praktycznych wskazówek.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz