OCZAMI POŁOŻNEJ: Mleczne rozterki

Często zdarza się, że na mlecznej drodze pojawiają się typowe, przejściowe trudności. Aby nie stały się źródłem stresu i niepokoju, warto im się przyjrzeć dokładniej i poznać sposoby ich rozwiązywania.

a

Karmienie piersią dla wielu mam jest ważnym elementem bliskości z dzieckiem oraz źródłem macierzyńskiej satysfakcji. Niejednokrotnie zdarza się jednak, że na mlecznej drodze pojawiają się typowe, przejściowe trudności. I choć zdarzają się praktycznie każdej młodej mamie, mogą stać się źródłem stresu i niepokoju. By tak się nie stało, warto przyjrzeć się najczęstszym laktacyjnym problemom oraz poznać sprawdzone sposoby na mleczne rozterki.

Zastój pokarmu

Bardzo często zdarza się, że we wczesnym okresie poporodowym dochodzi do utrudnionego wypływu mleka związanego z nadmierną produkcją pokarmu. Taka właśnie sytuacja to nic innego jak zastój pokarmu, któremu można w bardzo prosty sposób zaradzić stosując sprawdzone metody.

Przede wszystkim, przy słabym lub całkowitym braku wypływu pokarmu warto zastosować ciepłe okłady przed karmieniem lub między karmieniami. Jako okładu można użyć ciepłej terowej pieluszki lub specjalnego żelowego kompresu. Po karmieniu, warto zastosować okład zimny. Do tego celu również można użyć schłodzonego żelowego opatrunku lub tradycyjnych, chłodzonych w lodówce liści kapusty.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz