OCZAMI POŁOŻNEJ: Wcześniaki - małe ludziki

Gdy rodzi się zdrowe dziecko to bardzo cieszy i jest piękne, ale wcześniaki mają ten wyjątkowy rys walki o życie - to budzi sympatię i czułość. Wszystkich…

dzidzia

Kiedy rodzi się wcześniak to wszyscy są przygotowani na kłopoty. Chociaż medycyna poszła bardzo do przodu, nadal wyzwaniem jest opieka nad małym człowiekiem. Wcześniak to noworodek urodzony po 22. tygodniu ciąży a przed ukończeniem 37. tygodnia ciąży, to sucha reguła. Tak naprawdę to nawet noworodek urodzony w 38. tygodniu ciąży może wykazywać cechy wcześniactwa. Zawsze może dojść do pomyłki w obliczeniach. Zresztą, jeśli noworodek zaliczony został, jako donoszony to nie oznacza, że jest dojrzały. Więc zawsze bacznie zwracam uwagę przy przyjęciu noworodka na oddział czy nie wstępują cechy niedojrzałości. Wcześniejsze wyłapanie ewentualnych zaburzeń daje większe szanse skutecznego i szybkiego leczenia.

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

agata
2015-09-11 10:41:38

re: OCZAMI POŁOŻNEJ: Wcześniaki - małe ludziki

corka ru w 35 tyg c. waga 1720g druga corka ur w 36 tyg c. waga 2500g i syn 36 tyg. waga 2450g

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Roksana
2015-09-10 13:12:49

re: OCZAMI POŁOŻNEJ: Wcześniaki - małe ludziki

Moje Dzieciątko urodziło się w 32 tygodniu ;-) 2 miesiące przed terminem ale jest zdrowe i jest radością Moją i Męża.!! To uczucie do Zuzi jest Bezcenne.!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz