Okulary przeciwsłoneczne - nie każde są dobre dla dziecka

Uważasz, że promieniowanie słoneczne UV szkodzi tylko skórze dziecka? Jesteś w błędzie! Nałożenie kremu z filtrem nie załatwia całkowicie problemu. Bardzo ważna jest również ochrona małych dziecięcych oczu.

a

Ochrona od najmłodszych lat

Niemowlaki i małe dzieci trzeba chronić za pomocą parasolek i daszków. Zalecane się również zakładanie czapek i nakładanie kremów z filtrami, a także unikanie słońca w momentach silnego nasłonecznienia (w godzinach 11.00-15.00). Co z okularami przeciwsłonecznymi? Katarzyna Wasilewska, optyk w Klinice Demeter w Warszawie, nie jest zwolenniczką zakładania takich szkieł maluchom:

- Dzieci cały czas się rozwijają, a trzeba pamiętać, że okulary przeciwsłoneczne ograniczają pole widzenia. Trudno określić moment, w którym należy kupić dziecku pierwsze „szkła”. Jeżeli chcemy polecieć z małym dzieckiem na przykład do Afryki, to na pewno warto rozważyć taki zakup, ale jeżeli jedziemy nad polskie morze, warto wybrać czapeczkę i przebywanie pod parasolem, ponieważ małe dzieci w ogóle nie powinny przebywać na pełnym słońcu – mówi ekspert.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz