Wrocław: opiekunka wylała wrzątek na niemowlę. Grozi jej do 3 lat więzienia

Kobieta nie zrobiła tego specjalnie, jednak przez niezastosowanie się do zasad w przedszkolu, naraziła zdrowie przebywających tam dzieci.

dziecko

Jak podaje Gazeta Wrocławska, sytuacja miała miejsce 27 lutego 2017 roku w jednej z placówek we Wrocławiu. Dzieci w tym czasie zostały położone do łóżek. Jedna z opiekunek udała się do kącika socjalnego, aby napić się herbaty. Do pokoju wróciła z kubkiem pełnym wrzątku, co było surowo zabronione zgodnie z obowiązującymi zasadami w przedszkolu, ze względu na bezpieczeństwo dzieci.

Zobacz też: Nakarmiła piersią bezdomne dziecko, gdy personel szpitala nazwał je "brudnym i śmierdzącym"

Kobieta straciła równowagę, przechodząc między śpiącymi dziećmi i w ten sposób poparzyła jedną ze śpiących dziewczynek. Opiekunka zabrała małą Magdę do łazienki, gdzie przez dziesięć minut polewała ją zimną wodą. Opiekunka nie zdjęła jednak oblanego wrzątkiem ubrania, na co zwrócili uwagę śledczy zajmujący się sprawą.

W wyniku wypadku dziewczynka doznała poparzenia drugiego i trzeciego stopnia na 12 proc. powierzchni ciała. Przez prawie kolejny rok przeszła dwie operacje związane z przeszczepem skóry,

Zabliźnione rany na twarzy i w okolicach ucha zostaną z nią jednak na zawsze. Rodzina dziewczynki wydaje miesięcznie średnio 4 tysiące złotych na jej leczenie i rehabilitację.

Polecamy: Dzieci w pieluchach z zakazem kąpieli w basenach rekreacyjnych

Akt oskarżenia trafił do sądu w czerwcu tego roku. Opiekunka usłyszała zarzut nieumyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu człowieka, za co grozi jej 3 lata więzienia.

 

AK

Źródło: RadioZET.pl/Gazeta Wrocławska/PTD

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz