OTULANIE - sprawdzony sposób na kolkę niemowlęcą

Poznaj doskonały sposób na kolkę niemowlęcą - ukochany przez dzieci!

otulanie

Kolka to jedna z najczęstszych niemowlęcych dolegliwości. Skąd wiemy, że mamy z nią do czynienia? Jej objawów nie sposób przeoczyć. Napadowy płacz pojawiający się głównie późnym popołudniem lub wczesnym wieczorem, podkurczone nóżki, zaciśnięte piąstki i twardy, wzdęty brzuszek jednoznacznie świadczą o tym, że niemowlę cierpi z powodu kolki jelitowej.

Przyczyny kolki

Tak naprawdę trudno jednoznacznie wskazać, co wywołuje kolkę jelitową u niemowląt. Pediatrzy przekonują, że przyczyn kolki niemowlęcej może być wiele, a jej występowanie może mieć związek m.in. z alergią pokarmową, nadmierną perystaltyką jelit, niedojrzałością układu pokarmowego czy niedostatecznie jeszcze rozwiniętym układem nerwowym. Czasami bywa i tak, że kolka pojawia się w wyniku zbyt łapczywego jedzenia, które prowadzi do nagromadzenia się powietrza w jelitach. Są i takie sytuacje, gdy bóle brzuszka są próbą odreagowania zbyt dużej ilości negatywnych emocji doświadczanych w ciągu dnia (np. zbyt napiętej, nerwowej, stresującej sytuacji  w domu).

Komentarze (3)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anabel
2016-03-29 17:12:35

re: OTULANIE - sprawdzony sposób na kolkę niemowlęcą

Kolaktaza jest bez recepty, a żeby sprawdzić czy dziecko ma nietolerancje laktozy trzeba zrobić badanie z krwi lub z test oddechowy. Najlepiej zapytać lekarza.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2016-03-28 00:29:42

re: OTULANIE - sprawdzony sposób na kolkę niemowlęcą

U nas otulanie dziala wrecz odwrotnie, jeszcze bardziej placze synek. Pola robiłaś jakies testy zeby wykazac nietolerancje? Te kropelki sa na recepte?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
pola
2016-03-27 16:24:48

re: OTULANIE - sprawdzony sposób na kolkę niemowlęcą

znajomy pediatra na kolkę spowodowaną nietolerancją laktozy polecił nam kropelki kolaktaza

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz