Owoce w diecie niemowląt

Warto wprowadzić do diety dziecka bezpieczną, przebadaną żywność, przygotowaną z najwyższej jakości surowców, w pełni dostosowaną do potrzeb dziecka na każdym etapie rozwoju.

Bobovita

Pierwsze 1000 dni życia człowieka, czyli okres od poczęcia przez pierwsze lata życia, to niepowtarzalny czas, w którym opiekunowie dziecka mają realny wpływ na jego zdrowie teraz i w przyszłości. W tym okresie dochodzi do tzw. programowania żywieniowego organizmu oraz kształtują się wczesne nawyki żywieniowe, które mają największą szansę na przetrwanie również w wieku późniejszym.

Już od momentu zajścia w ciążę przyszła mama dba o swoje dziecko. Zmienia swoją dietę, mając na uwadze potrzeby oczekiwanej pociechy, rezygnuje z wielu produktów (np. surowego mięsa czy surowych jaj), aby chronić ją przed szkodliwymi czynnikami. Kolejnym krokiem w dbaniu o zdrowie maluszka jest karmienie go piersią – dzięki temu zapewniamy wrażliwemu organizmowi najlepszy i najbardziej dopasowany do potrzeb małego dziecka sposób żywienia.

Czas na nowości w diecie

Przez pierwsze 6 miesięcy życia dziecka mleko mamy dostarcza mu niezbędnych składników odżywczych, zapewniając jednocześnie ochronę przed wieloma szkodliwymi czynnikami. Przychodzi jednak czas na wprowadzenie do diety produktów stałych, w tym owoców, które dostarczą mu m.in. witamin, składników mineralnych czy błonnika, niezbędnych do dalszego wzrostu, rozwoju i wspierania odporności.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz