Na co zwrócić uwagę, wybierając pieluchy wielorazowe

Już zdecydowałaś się na to, że Twoje dziecko będzie używało pieluch wielorazowych, ale nie wiesz, na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Podpowiadamy!

pieluchy wielorazowe

Coraz więcej mam wybiera pieluchy wielorazowe. Przy dwójce dzieci pojawiają się znaczne oszczędności, pieluszki wielorazowe są ekologiczne, ładne, nie odparzają i nie mają w sobie chemii. Ale jak je wybrać, żeby wybrać dobrze?

Otulacz? Kieszonka? SIO? AIO?

No właśnie. Musisz zadać sobie pytanie, czego tak naprawdę potrzebujesz. Kieszonki są najpopularniejsze, ale trzeba ich kupić najwięcej, a ich cena wcale nie różni się tak bardzo od otulaczy, które z kolei starczają na więcej założeń, w związku z czym wychodzą taniej. SIO i AIO wymagają innych wkładów, są droższe, mniej popularne i mniej matek ich używa. W tej kategorii wygrywają otulacze - spokojnie starczą 4, bo wymienia się je dla higieny codziennie (albo i rzadziej) albo dopiero wtedy, gdy się zabrudzą, podczas gdy kieszonki wymieniamy po dwóch użyciach, co powoduje, że na jeden dzień są nam potrzebne około 4 kieszonek, przy praniu co drugi dzień wychodzi nam liczba 8, co trzeci - 16.

Chinki?

Zależy od preferencji. Wiele mam chwali sobie pieluszki wyprodukowane w Chinach, lecz wiele z nich przez zły dobór pieluszek rezygnuje z wielopieluchowania, ponieważ są niewygodne, brzydkie, sztywne i przeciekają. Warto więc wypróbować (np. w pieluchotece), które pieluszki będą nam najbardziej odpowiadały. Nie polecamy kupowania od razu całego zestawu od jednego producenta. Kup jedną tanią chinkę, jedną drogą chinkę, jedną pieluszkę polską i jedną jakiejś renomowanej firmy - sprawdź, porównaj i wybierz sama. Nie daj się namówić na zestawy, które wychodzą taniej. Każde dziecko jest inne i każda mama ma inne preferencje. To, co jednej mamie bardzo odpowiada, dla drugiej jest udręką.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz