Place zabaw dla niepełnosprawnych dzieci

Plac zabaw w kolorach błękitu i zieleni powstaje na warszawskim Ursynowie przy przedszkolu specjalnym. To będzie wyjątkowe miejsce, przystosowane dla dzieci niepełnosprawnych w różnym wieku i z różnymi problemami zdrowotnymi. Jak będzie wyglądał ten wyjątkowy plac zabaw?

dziecko na placu zabaw

Ogromna potrzeba

Przedszkole specjalistyczne, do których uczęszczają dzieci z autyzmem, zaburzeniami rozwoju mowy, z upośledzeniem umysłowym i ruchowym, z zespołem Downa i chorobami genetycznymi potrzebuje specjalnego placu zabaw. Do tej pory wszystkie zajęcia rehabilitacyjne odbywają się w murach przedszkola, plac zabaw, przystosowany do potrzeb dzieci, na pewno to zmieni. Jedna z mam, która zabiega o budowę tego placu zabaw, podkreśla, że dzieci z przedszkola specjalnego są mniej kreatywne niż inne maluchy i potrzebują specjalistycznych sprzętów, wspierających ich rozwój i bezpieczniejszych od tych, spotykanych na osiedlowych terenach zabaw.

Michał Kopiczyński, dyrektor Przedszkola Specjalnego nr 213 mówi: „Plac zabaw będzie podzielony na strefy, w których będzie można usprawniać różne zmysły dzieci - wzrok, słuch, równowagę. Będą bujaki, urządzenia do usprawniania małej i dużej motoryki i oczywiście piaskownica, w której dzieci bardzo lubią się bawić. Mam nadzieję, że nasz sen, marzenie się spełnią i latem będziemy mogli już korzystać z nowego placu zabaw”.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz