Po czym poznać, że DZIECKO ZĄBKUJE?

Wiele objawów nie jest jednoznacznych, niektóre pojawiają się, wydawałoby się, w momentach najmniej przewidywalnych. Jak to jest z rozpoczęciem czasu ząbkowania i jego objawami?

ząbkujący maluszek

Niedawno od jednej z Mam otrzymałyśmy pytanie na temat zachowania jej malutkiego synka. Wiadomości z pytaniami o podobnej treści otrzymujemy sporo, dlatego postanowiłyśmy odpowiedzieć na nie w niniejszym artykule. A oto, co trapi Alicję:

Witam! Mój 8-tygodniowy synek od jakiegoś czasu ciągle pcha do buzi piąstki (nawet gdy nie jest głodny). Poza tym zauważyłam, że bardzo się ślini. Czy to możliwe, żeby zaczęły mu już dokuczać dziąsła w związku z mającymi się wyrzynać ząbkami?

Mamy bardzo często zastanawiają się, kiedy zacznie się ząbkowanie u ich maluszków, jakie objawy będą to zwiastować? Zwłaszcza świeżo upieczonym mamom trudno ocenić, czy takie zachowanie jak u synka Alicji to już dowód na to, że trzeba kupić gryzaczek i posmarować dziąsełka łagodzącym żelem.

U przeciętnego dziecka pierwszy ząbek wyrasta około 6. miesiąca życia, ale są dzieci, które zaczynają ząbkować bardzo wcześnie, nawet około 2. miesiąca, abyś mogła ujrzeć ich pierwszy mały, mleczny ząbek już w 3. miesiącu życia. Są też maluchy, na których pierwszy ząbek można poczekać i do 12. miesiąca życia. W większości przypadków czas rozpoczęcia ząbkowania oraz jego przebieg jest dziedziczny. To znaczy, że jeśli Ty lub Twój mąż, przechodziliście ząbkowanie lekko, a pierwszy ząbek o któregoś z Was pojawił się wcześnie, możecie tego samego spodziewać się po swoim dziecku.

 

Komentarze (3)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Magda
2014-12-19 21:01:38

re: Po czym poznać, że DZIECKO ZĄBKUJE?

Moje dziecko w wieku 4 miesięcy zaczęło wkładać rączki do buzi i nadmiernie ślinić się. Jednak ząbków nie było widać. Dolne jedynki wyszły w piątym miesiącu, pojawiła się gorączka, brak apetytu, marudzenie. Na noc podawałam milifen ibuprofen w syropku który ma również działanie przeciwzapalne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Maciej
2014-12-12 18:17:20

re: Po czym poznać, że DZIECKO ZĄBKUJE?

Ja też mam prawie 10 tyg córeczkę i zauważyłem te same objawy. Dodatkowo zauważyłem że często też zaczęła wysuwać język. Zaczęła też częściej płakać ale po wsadzeniu smoczka przestaje płakać

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2014-12-12 21:38:07

Może boli ją gardełko,Mój synek tak miał.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz