Pobyt dziecka w szpitalu - jak to wszystko przetrwać bez stresu?

Pobyt w szpitalu nie jest przyjemnym doświadczeniem zarówno dla malca, jak i jego rodziców. Pamiętajmy jednak, że to, jak pociecha reaguje, zależy w dużej mierze od naszego zachowania.

dziecko w szpitalu

Dla wielu dorosłych nieprzyjemny jest już sam widok lekarza, a co dopiero pobyt w szpitalu. Można więc sobie wyobrazić, jak bardzo stresuje się w takiej sytuacji dziecko. Dlatego warto wiedzieć, jak postępować, by w trakcie hospitalizacji zapewnić mu komfort i poczucie bezpieczeństwa. Co zrobić, by oswoić lęk i oszczędzić mu nerwów?

Dobrze przygotowany mały pacjent

W wielu przypadkach pobyt w szpitalu można wcześniej zaplanować, bo wynika z konieczności wykonania określonej operacji. Z hospitalizacją wiążą się zabiegi laryngologiczne, na przykład operacja migdałków czy drenaż wentylacyjny ucha środkowego, a także dermatologiczne, w tym usuwanie znamion. Pobyt w szpitalu jest też konieczny, gdy wykonuje się u dziecka operacje w obrębie chirurgii ogólnej, w tym między innymi operacje przepuklin, wyrostka robaczkowego czy stulejki oraz zabiegi związane z leczeniem wad i zaburzeń układu moczowego czy serca.

Bez względu na przyczynę pobytu w szpitalu Twojego malucha, całą rodziną możecie przygotować się niego we właściwy sposób. Nawet, jeśli hospitalizacja Was zaskoczy, należy dołożyć wszelkich starań, by dziecko nie wspominało pobytu jako traumy i pełnego nerwowości czasu.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz