Pogotowie laktacyjne: System Wspomagania Karmienia SNS

Co to jest SNS i w jakiej sytuacji się go używa? Dlaczego jest lepszy, niż dokarmianie dziecka butelką?

dzidzia

Wśród wielu udogodnień, które mają wspierać mamy w karmieniu piersią, znajduje się również urządzenie zwane w skrócie SNS. 

Co to takiego? To butelka, którą mama napełnia odciągniętym mlekiem lub mlekiem modyfikowanym i wiesza na swojej szyi. Z butelki biegną rurki, które dziecko chwyta razem z piersią i jednocześnie pije mleko bezpośrednio od mamy i z butelki SNS.

Kiedy używa się SNS? Wówczas, gdy maluszek, mimo tego że prawidłowo chwyta pierś i umie ssać, to jednak ssie za słabo, by wyssać odpowiednią ilość pokarmu, w rezultacie czego nie najada się i za mało przybiera na wadze.

SNS jest też nieocenioną pomocą w pobudzaniu laktacji. Dzidziuś nie jest pozbawiany tego, by ćwiczyć ssanie i ssąc pobudza pierś do wydzielania pokarmu. Maluch nie denerwuje się, że mleko mu nie leci, dzięki czemu ssie spokojnie i dojada, a Twoje piersi zaczynają stopniowo produkować coraz więcej pokarmu.

Jest to rozwiązanie o niebo lepsze, niż dokarmianie dziecka z butelki pomiędzy karmieniami piersią. Z SNS możesz spokojnie pracowac nad efektywnością karmienia, mając jednocześnie świadomość, że robisz to w zgodzie z naturą na tyle, na ile to możliwe.

Anna Lew-Starowicz

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz